Sprawdź nadchodzące wydarzenia w Braniewie

2023-03-09 16:55:02(ost. akt: 2023-03-09 15:58:19)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Co robić w Braniewie? Wydarzenia, które odbędą się w najbliższych dniach, zapowiadają się naprawdę ciekawie. Sprawdź najnowszy kalendarz imprez.
CO: Spotkanie Miłośników Starej Fotografii
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: 13 marca

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zapraszam 13 marca na godz. 15:00 na kolejne spotkanie Miłośników Starej Fotografii, które odbędzie się w czytelni dla dorosłych, na I piętrze MBP.

CO: Kreatywna biblioteka: warsztaty rękodzieła
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: 14 marca

Zapraszamy do Kreatywnej Biblioteki na warsztaty, które odbędą się 14 marca, o godz. 17:00. Tematem najbliższych zajęć będą stroiki wielkanocne z wikliny papierowej.
Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 55 644 33 02 lub e-mail: mbpbranw@wbp.olsztyn.pl. O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Na zajęcia przynosimy małe dekoracje, np. styropianowe jajeczka, piórka, gałązki bukszpanu itp. — przekazuje Biblioteka.

CO: Festyn dla Julki
GDZIE: Szkoła Podstawowa nr 3 w Braniewie
KIEDY: 17 marca

Julia Pawlukowska walczy z guzem mózgu. Dziewczynce potrzebne jest wsparcie finansowe, wszystkie środki zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przekazane na rzecz Małej Bohaterki i jej walki z chorobą.

CO: Premiera najnowszej książki Wioletty Piaseckiej
GDZIE: Centrum Kulturalno Biblioteczne we Fromborku
KIEDY: 22 marca

Premiera książki Wioletty Piaseckiej pt. "Narzeczona dla milionera" już 22 marca i to w bibliotece we Fromborku. — Kochani, zapraszamy o godz. 18.00 w nasze progi.
Na miejscu będzie można nabyć egzemplarz z autografem autorki — przekazuje CKB we Fromborku. "Narzeczona dla milionera" to czuły romans i tajemnica sprzed lat, które tworzą mieszankę emocji i intrygi. Narzeczona dla milionera, czyli Natasza Małecka, urodzona we Fromborku, wesoła, urocza dwudziestodziewięcioletnia dziewczyna, z którą los obszedł się trochę po macoszemu. Tuż po maturze, spotkało ją... Stara się wymazać z pamięci straszne przeżycia, ale gdy po latach wraca w rodzinne strony, myśl o tym, co się wtedy wydarzyło, dopada ją i męczy. Wiele by dała, żeby skrywana tajemnica nigdy nie wyszła na światło dzienne, ale jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić?

CO: Zwyczaje i obrzędy weselne na Warmii
GDZIE: Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku
KIEDY: do połowy marca

Wystawa przedstawia tradycje związane z zaślubinami pochodzące z regionu Warmii i Mazur. Ślub i wesele w kulturze ludowej były jednymi z najważniejszych wydarzeń rodzinnych i społecznych. To czas, w którym młodzi członkowie społeczności osiągali dojrzałość, przechodząc przez poszczególne etapy — zamknięcie jednego i ponowne „narodziny” w kolejnym. Prezentowana wystawa przybliża ten niezwykły świat i jest doskonałą możliwością poznania dziedzictwa niematerialnego Warmii. Na planszach znajdziemy opisy: poszczególnych etapów zaślubin, strojów, prezentów, zabobonów i przekonań związanych z tym wyjątkowym dniem, a także słownik weselnych terminów w gwarze warmińskiej.
Ilustracje do wystawy wykonała Vera Kobylinska, szatą graficzną zajęła się Klaudia Majek. Wystawę przygotowała Izabela Treutle w ramach realizacji stypendium artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rozmowa z autorką wystawy na stronach 12-13.

CO: Moc Kobiet: Warsztaty twórcze
GDZIE: Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku
KIEDY: 25 marca

W marcu w CKB we Fromborku powracają warsztaty twórcze Moc Kobiet. — Za nami joga, latino, mapy marzeń, a przed nami temat ważny OSIĘDBANIE, czyli jak wspierać swój dobrostan. Zastanowimy się, jak osiągnąć dobrostan, porozmawiamy o stresie, nauczymy się odpoczywać bez wyrzutów sumienia, poznamy metody radzenia sobie ze stresem, popracujemy z potrzebami i wartościami. Ten piękny i ważny warsztat poprowadzi Agnieszka Ewald — certyfikowany coach, trener biznesu, konsultantka kryzysowa. Dodatkowo nasza fantastyczna grupa teatralna "Metafora" zaprezentuje się w spektaklu dla kobiet i o kobietach — przekazuje Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku. Na warsztat obowiązują zapisy mailowe: ckb@frombork.pl i tel. 552437171. Ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

CO: Warsztaty „Antropologia wizualna”
GDZIE: Wozownia Sztuk we Fromborku
KIEDY: 25 marca

Zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii na kolejne warsztaty z cyklu ABC Fotoreportażu w sobotę 25 marca 2023 r. do Wozowni Sztuk we Fromborku. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie tematowi antropologii wizualnej. O tym, czym ona jest, opowie nasz ekspert Grzegorz „Vado” Wadowski. Na popołudniową część warsztatów przygotujcie aparaty, ponieważ wybierzemy się na spacer po Fromborku, aby ćwiczyć fotografię uliczną z cenioną olsztyńską fotografką Karoliną „Kają” Hrynek — przekazują organizatorzy. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy poprzez stronę internetową: muzeumfrombork.pl.

CO: Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 27 marca o 17

Teatr Pomyłek w przedstawieniu „Drożdżowe z zakalcem”, czyli zlepek satyryczny 2. Aktorzy Teatru „Pomyłek” zabiorą Was w sentymentalną podróż do czasów, gdzie nie było nic, a było wszystko. Gdzie sąsiad nie był tylko obcym, mijanym codziennie na klatce osobnikiem. To podróż w czasy, kiedy dom był otwarty dla każdego i o każdej porze, a wspólna herbata okazją do rozmowy i plotek. Chorego ratowała penicylina a intymne rozmowy telefoniczne kochanków były na łaskach pani z centrali. To wszystko i jeszcze troszkę więcej zaserwuje Państwu Teatr „Pomyłek” w przedstawieniu „Drożdżowe z zakalcem”, czyli zlepek satyryczny 2. Wystąpią: Lucyna Gorczyca, Eugeniusz Stebakow, Krystyna Jarmałkowicz, Antoni Wąsowicz, Teresa Kondratowska, Wanda Proniewska, Krystyna Wąsowicz, Teresa Skuratko. Reżyseria: Monika Krasa. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

CO: Konkurs: Rodzinna Palma Wielkanocna
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: prace do 2 kwietnia

Braniewskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Rodzinna Palma Wielkanocna". — W dowolnej grupie o dowolnej ilości uczestników stwórzcie palmę wielkanocną. Możecie to zrobić wspólnie z waszą rodziną, z rówieśnikami w szkole, znajomymi lub przyjaciółmi. Gotową palmę dostarczcie na Plac ks. prał. Tadeusza Brandysa w Braniewie 2 kwietnia 2023 podczas Jarmarku Wielkanocnego, gdzie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu. Na każdą palmę czekać będzie nagroda — przekazuje BCK.

CO: Skrzydlaci mieszkańcy w bibliotece
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: do 30 kwietnia

Do 30 kwietnia w oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie można obejrzeć wystawę pokonkursową konkursu plastycznego pt. Skrzydlaci mieszkańcy krainy buka. — W oddziale dla dzieci zaroiło się od gości, kolorowych ptaków zamieszczonych na planszach tablic. Zrobiło się bardzo wiosennie. Mamy nadzieję, że wiosna nadejdzie szybko, a wraz z nią pojawią się skrzydlaci przyjaciele. Zatem zapraszamy w nasze progi! Dzięki uprzejmości Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej można podziwiać ptasi świat oczami dzieci — przekazuje Biblioteka.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5