Sportowy weekend już za nami

2021-09-07 19:43:05 (ost. akt: 2021-09-07 16:45:39)

Autor zdjęcia: Miejski Ośrodek Sportu Zatoka Braniewo

Ostatni weekend w Braniewie minął pod znakiem sportowej aktywności i to zarówno wśród dużych, jak i małych. W sobotę 4 września odbył się zaległy Rowerowy Rajd Maluszka, a w niedzielę 5 września VI Braniewski Bieg Hozjusza.
Rowerowy Rajd Maluszka – przypomnijmy – miał odbyć się podczas tegorocznego pożegnania wakacji, jednak z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe, termin musiał ulec zmianie. I tak, zawody dla najmłodszych mieszkańców i mieszkanek Braniewa odbyły się w minioną sobotę na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu Zatoka Braniewo. Wydarzenie, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, zorganizował Braniewski Klub Sportowy Szybki Struś.

Fot. Braniewski Klub Sportowy Szybki Struś


– Na linii startu stanęło ponad 50 uczestników. Jak zawsze dziękujemy za fantastyczną atmosferę i wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na następnym rajdzie już 18 września – przekazują organizatorzy.

Fot. Braniewski Klub Sportowy Szybki Struś


Braniewski Bieg Hozjusza to impreza biegowa, która w niedzielę 5 września została zorganizowana już po raz szósty. Trasa biegu przebiegała ulicami miasta – dłuższa liczyła 10 km, a krótsza – 5 km, a dziecięce zawody odbywały się na dystansach od 200 do 1500 metrów.

– Pobiegli dorośli, pobiegła młodzież oraz dzieci. I to jeszcze jak pobiegli! Serdecznie gratuluję uczestnikom zmagań. Wygraliście wszyscy! Życzę Wam dalszego rozwijania pasji do sportu i nieustannego poprawiania najważniejszych rekordów – przekazuje burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.

Fot. Miejski Ośrodek Sportu Zatoka BraniewoA jakie sportowe wydarzenia jeszcze przed nami?

Już 11 września Narodowy Dzień Sportu w Braniewie – turniej piłki nożnej grupa Żak, turniej piłki nożnej grupa Orlik i Młodzik oraz Zawody East Coast Braniewo Championship na terenie skateparku. Również w sobotę 11 września o 10 na boisku przy Botanicznej odbędzie się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Braniewa.

Natomiast już 18 września Braniewski Klub Sportowy Szybki Struś zaprasza na wycieczkę rowerową, a w programie – wspólny przejazd, ognisko, konkursy z nagrodami i słodki pakiet.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5