Nigdy nie przechodzą obojętnie. Tym razem na ich pomoc mogła liczyć rybitwa

2019-01-16 12:19:57 (ost. akt: 2019-01-16 12:23:38)
Po raz kolejny policyjna służba pokazała, że na pomoc funkcjonariuszy mogą liczyć nie tylko ludzie, ale i ptaki. Gdy policjanci dostrzegli leżącą w śniegu, osłabioną rybitwę – od razu wiedzieli co robić. Najpierw sami zaopiekowali się rannym ptakiem, a następnie zapewnili jej fachową pomoc lekarza weterynarii.
Wczoraj po godz. 20:00, tuż po rozpoczętej służbie, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego dostrzegli na służbowym parkingu rybitwę, która ugrzęzła w śniegu. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli jej z pomocą. Ptak był zdezorientowany i osłabiony, nie miał się, by się poruszać. Policjanci otulili rybitwę kurtką, a następnie postanowili zapewnić jej najlepszą opiekę – zawożąc ją do weterynarza. Teraz osłabiony ptak powoli wraca do pełni sił.

Tylko w minionym roku policjanci kilkukrotnie spieszyli na pomoc zwierzętom i ptakom. Na ich wsparcie mógł liczyć przemoknięty orzeł, czy skrępowana siatką ogrodzeniową owca. Takie interwencje tylko potwierdzają, że funkcjonariusze nigdy nie przechodzą obojętnie obok potrzebujących.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5