Połamane drzewa i cofka

2019-01-03 11:15:30 (ost. akt: 2019-01-03 11:22:02)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

2 stycznia strażacy z terenu powiatu braniewskiego interweniowali kilkadziesiąt razy usuwając skutki działania silnego wiatru.
Silny wiatr łamał konary, przewracał drzewa ograniczając ruch na drogach powiatu braniewskiego. Niezbędne okazały się interwencje strażaków, którzy na bieżąco usuwali zalegające drzewa z dróg.

W działaniach uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, których wspierali strażacy - ochotnicy z Fromborka, Jędrychowa, Wilcząt, Starego Siedliska, Ławek, Płoskini, Lipowiny, Gronowa, Pieniężna, Dąbrowy oraz Długoboru.

Na terenie Braniewa strażacy z JRG PSP interweniowali usuwając oderwane poszycia obróbki blacharskiej z budynków mieszkalnych. W działaniach wykorzystany był również podnośnik hydrauliczny.

Strażacy - ochotnicy z Fromborka prowadzili działania związane z zabezpieczeniem obiektów przed napływem wody, która wystąpiła z kanału portowego. Wykorzystano w tym celu worki z piaskiem oraz rękaw przewcipowodziowy. Przez cały dzień do godzin porannych (3 stycznia) prowadzono monitoring stanu wód Zalewu Wiślanego.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Antek Sztuczna Mgła #2654571 | 31.0.*.* 3 sty 2019 15:07

    Poczekajcie jak przykurcz z antkiem od sztucznej mgły i pancernej brzozy wam przekop zrobi, wtedy bedzie pompować z dwóch stron. Chociaż szczerze mówiąc to wierze w ten przekop świnia w niebo.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5