Beniaminek zdecydowanie lepszy od Zatoki

2017-08-29 09:52:49(ost. akt: 2017-08-29 10:05:25)

W Zatoce zabrakło czterech zawodników z podstawowego składu

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Nie wiedzie się piłkarzom Zatoki Braniewo w rozgrywkach IV ligi. Zespół trenera Tomasza Klimczaka w czwartej kolejce przegrał w Pasymiu z Błękitnymi 0:3, a mógł przegrać jeszcze wyżej. Zatoka ze względu na remont boiska w Braniewie rozegrała czwarty mecz na wyjeździe.
Osiem meczów rozegra Zatoka występując w roli gości. Dopiero w dziewiątej kolejce braniewianie podejmą na własnym boisku Orlęta Reszel. Po czterech kolejkach dorobek Zatoki jest bardzo mizerny - jeden punkt i dopiero 14. miejsce w gronie 16. zespołów.

Do Pasymia trener Klimczak nie mógł zabrać kwartetu piłkarzy z podstawowej jedenastki. Zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę bramkarza Tomasza Ptaka, rozgrywającego Bogdana Wieliczko (sprawy rodzinne) oraz Łukasza Wolaka i Przemysława Matelskiego, którzy rozgrywali w tym samym dniu turniej piłki nożnej celników w Waplewie. Było to duże osłabienie Zatoki i nie zawsze ich zmiennicy stanęli na wysokości zadania.

Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0, a mogli jeszcze wyżej. Przy drugiej bramce nie popisał się bramkarz Zatoki Dawid Sadowski, który wpuścił łatwy strzał z rzutu wolnego. Zatoka praktycznie w pierwszych 45 minutach nie zagroziła ani razu z wyjątkiem groźnego uderzenia z dystansu w wykonaniu Marcina Śniegockiego w 10 minucie.

W drugiej połowie ponownie tempo dyktowali miejscowi i zdobyli tylko jednego gola, a mogli strzelić celnie jeszcze z dwa razy. Gdyby nie ich słaba skuteczność goście na wynik 0:5 nie mogliby narzekać. Zatoka miała okazję na honorowego gola, ale po dośrodkowaniu Jakuba Kicmanika Daniel Komorowski główką nie trafił w światło bramki.

W sumie zwycięstwo beniaminka było jak najbardziej zasłużone, co wcale nie umniejsza ich sukcesu biorąc nawet pod uwagę brak czterech podstawowych piłkarzy zespołu gości.

W piątej kolejce Zatoka wyjeżdża do Węgorzewa, gdzie spotka się z liderem po trzech kolejkach Mamrami Giżycko. Ta ostatnia ekipa w czwartej kolejce po zaciętym meczu przegrała ze spadkowiczem z III ligi Concordią Elbląg 0:1 i nawet gdy Zatoka zagra w najsilniejszym składzie nawet o jeden punkt będzie bardzo trudno.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna