Wygraj książkę! Mamy dla Was trzy egzemplarze

2017-05-02 10:00:00(ost. akt: 2017-05-02 10:06:35)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Mamy dla Was trzy egzemplarze "Usterki" Radosława Dopierały. Wystarczy, że w dniach od 2 do 7 maja polubicie nasz facebookowy profil: "IKAT Gazeta Braniewska" oraz post o konkursie. Z wszystkich "lajków" wylosujemy trzy osoby, do których trafią książki.
„Usterka” to debiut wydawniczy Radosława Dopierały. Książka ukazała się w marcu nakładem gdyńskiego wydawnictwa Novae Res. To dziewięć historii z pogranicza grozy, thrillera i dramatu.
— Bohaterem jednej z nich jest przeciętny urzędnik, którego odwiedza w gabinecie sam szatan — opowiada pan Radosław. — Ulegając jego namowom i swoim słabościom zaczyna się niebezpiecznie zmieniać, tylko kogo tak naprawdę należałoby za to winić? Kolejne historie zabierają nas m.in. w mroczne lasy niedaleko Maine, gdzie prosty drwal przeżywa dramatyczne „bliskie spotkania trzeciego stopnia”; do stylowego gabinetu renomowanego psychologa prowadzącego sesję z nietypowym pacjentem czy do salonu anonimowego maniakalnego fana telewizji, którego dziennik przestrzega nas przed zbyt częstym wpatrywaniem się w ekran – kto wie co też moglibyśmy na nim ujrzeć? Wszystko co najlepsze i najgorsze tkwi w człowieku, każdym człowieku. I tylko od nas samych zależy czy w końcu przeważą nasze zalety czy wady – myślę, że była to główna myśl jaka przyświecała mi podczas pisania poszczególnych utworów. Choć muszę przyznać, że w wielu przypadkach byłem mocno zdziwiony w jakim kierunku podążyła dana historia. Pisząc nie trzymam się bowiem żadnego planu, nie rozpisuję schematu, po prostu czekam, aż opowieść przyjdzie do mnie sama.
Wśród inspiracji pisarz wymienia serial „Millennium” Chris Cartera i twórczość Stephena Kinga oraz Davida Morrella.
— Książkę polecam szczególnie osobom, które nie przepadają za klasycznym, przesłodzonym happy endem i chciałyby przyjrzeć się bliżej kondycji współczesnego człowieka — dodaje pan Radosław. — Jednak myślę, że nie tylko fanom horroru i powieści niesamowitych przypadnie do gustu - większość utworów przesiąknięta jest dosadną ironią i czarnym humorem, a tło obyczajowe może się podobać czytelnikom stroniącym zwykle od podobnej literatury. Choć w każdej opowieści starałem się zawrzeć pewną głębszą myśl, to chciałem aby przede wszystkim była to dobra rozrywka i mam nadzieję, że udało mi się ten cel osiągnąć. Książka powstawała przy ścisłej współpracy z wydawnictwem przez co miałem pełną kontrolę nad jej kształtem i mogę powiedzieć, że jest to dokładnie taki debiut jaki sobie wymarzyłem – od a do z. Od miesiąca można ją nabyć w niemal każdym sklepie i księgarni internetowej, również za oceanem, niedługo będzie można ją spotkać także w braniewskiej księgarni Akapit, dostępna jest także w Bibliotece Miejskiej.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5