Tęcza jaśniej zaświeciła nad Zatoką

2016-09-26 14:38:51(ost. akt: 2016-09-26 14:47:18)

Cezary Ciepliński zdobył kontaktowego gola, Marcin Chomko (pierwszy z prawej) trafił, ale tylko w poprzeczkę

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W dziesiątej kolejce MKS Zatoka Braniewo występując w roli gości przegrała w Biskupcu z tamtejszą Tęczą 2:3. Zespół trenera Pawła Karpowicza przegrał dopiero mecz po bardzo dobrej passie, kiedy to od 3 kolejki był niepokonany (pięć zwycięstw i jeden remis).
Biorąc pod uwagę zajmowane miejsca w ligowej tabeli (Zatoka czwarta, Tęcza-14) faworytem tego spotkania byli goście. Zatoka myślała o podtrzymaniu bardzo dobrej passy, kiedy to przez ostatnich siedem kolejek zwyciężała pięć razy i tylko raz zremisowała. Gospodarzom w tym roku niezbyt dobrze się wiedzie, gdyż po 9. kolejkach mieli na koncie zaledwie 7 punktów, a jeszcze przecież w ubiegłym sezonie byli czołowym zespołem IV ligi i mieli nawet szansę (w pewnym momencie) na awans do III ligi. Jednak Tęcza w sezonie 2016/2017 to już nie ta drużyna i przystępując do meczu z Zatoką zajmowała na 16. ekip w IV lidze dopiero 14. miejsce. Jednak wyliczenia na papierze, a to co na boisku to dwie różne sprawy. Braniewianom zabrakło w tym meczu wyraźnie świeżości, a jednym z tego powodów mogło być to, że rozegrali zaledwie w ciągu tygodnia trzeci mecz. Wcześniej ich rywalami był Stomil II Olsztyn i Błękitni Orneta i nie byli to łatwi rywale. Zabrakło więc chyba nieco siły i zdaniem kierownika drużyny Marcina Końpy był to jeden ze słabszych meczów do tej pory w wykonaniu Zatoki.

Już po pierwszej połowie Tęcza prowadziła 2:0, ale przy nieco lepszej precyzji mogło być tylko 2:1. Po jednej z akcji Marcin Chomko (lewy obrońca) zawędrował na pole karne rywali i główką trafił, ale tylko w poprzeczkę bramki Tęczy. W 61 min. odżyły nadzieje na dobry wynik Zatoki. W tej właśnie minucie obrońca gospodarzy, po dośrodkowaniu Bogdana Wieliczko, strzelił samobójczego gola i było tylko 2:1. Jednak w 75 minucie miejscowi trafili do bramki Tomasza Ptaka trzeci raz i nie bez winy była tu defensywa Zatoki. W 80 min. Cezary Ciepliński - kapitan Zatoki zdobył kontaktowego gola z rzutu karnego i było już ponownie blisko remisu. Wcześniej w polu karnym faulowany był Piotr Rutkowski i arbiter bez chwili wahania wskazał na "wapno". W doliczonym czasie gry Bogdan Wieliczko z dystansu strzelił, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Tęczy. Szansę na trafienie do siatki miał także Łukasz Wolak, ale rezultat na tablicy wyników pozostał bez zmiany.

W sumie był to wyrównany mecz ze wskazaniem jednak na drużynę gospodarzy. Trener Karpowicz w drugiej połowie dokonał kilku zmian, ale nie wniosły one zmiany na lepsze jeśli chodzi o jakość gry. W 55 min. Piotr Rutkowski zmienił Dariusza Wieliczko, który nie jest jeszcze w pełni siły po przebytej kontuzji.

W najbliższą sobotę ( godz.16) Zatoka będzie rywalizowała z Mamrami Giżycko i aby nie stracić kontaktu z czołówką będzie ten mecz musiała wygrać.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna