Do trzech razy sztuka Zatoki

2015-10-06 11:41:43(ost. akt: 2015-10-06 11:44:53)
Pod bramką Tomasza Ptaka w pierwszej połowie Błękitni rzadko byli gościem

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W meczu jedenastej kolejki Zatoka Braniewo pokonała na własnym boisku lokalnego rywala Błękitnych Orneta 1:0. W ubiegłorocznych rozgrywkach zespól trenera Pawła Karpowicza przegrał dwa razy z ornecianami 1:3 i 0:4.
W pierwszych 45 minutach bramkarz Zatoki Tomasz Ptak nie miał dużo pracy, w tym groźnych strzałów praktycznie zero. Co innego braniewianie. Już w 3 min. po dośrodkowaniu Łukasza Wolaka piłka po rzucie rożnym trafiła w słupek, a w 9 min. uderzenie z dystansu Marcina Śniegockiego broni golkiper Błękitnych. W 22 min. po ładnym podaniu Łukasza Szablińskiego Daniel Komorowski kopiuje akcję Śniegockiego, ale ponownie w roli głównej wystąpił Lawrenc. Dopiero w 44 min. Tomasz Ptak w tej części gry miał zatrudnienie, ale strzał napastnika Błękitnych był bardzo mizerny.

Druga połowa była o wiele ciekawsza od pierwszej. W 63 min. Ptak musiał wykazać cały kunszt sztuki bramkarskiej, aby odbić piłkę lecącą w górny róg swojej świątyni. W 72 minucie, jak się okazało później, nastąpiła akcja meczu. Daleki wrzut wykonał Paweł Niewiadomski ( z autu piłka leciała około 30 metrów), futbolówka trafiła na głowę obrońcy Błękitnych, który niezbyt dokładnie ją wybił. Trafiła ona pod nogi Śniegockiego. Pomocnik Zatoki długi czas się namyślając strzałem z woleja pokonał Lawrenca. Był to zaledwie czwarty gol puszczony przez młodego bramkarza gości w jedenastu kolejkach. Od tego momentu Zatoka wzmocniła szeregi w defensywie i więcej z gry mieli Błękitni. Jednak klarownych okazji rywale właściwie nie stworzyli.