"Polska Walcząca". Wystawa w holu MBP

2015-02-20 10:06:06 (ost. akt: 2015-02-24 09:50:07)

Autor zdjęcia: Archiwum MBP

Ogólnopolska wystawa dotycząca historii POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO, wypożyczona z olsztyńskiej Delegatury IPN, czynna w holu biblioteki od 19. 02 do 16. 03. Zapraszamy do obejrzenia w godzinach otwarcia MBP!
Przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej, przypomina o Polskim Państwie Podziemnym, zjawisku wyjątkowym w okupowanej w latach II wojny światowej Europie.

Opowiada o początkach polskiej konspiracji we wrześniu 1939 r., jej rozwoju i różnorodnych formach walki podziemnej przeciwko obu okupantom − Niemcom i Sowietom. Poprzez archiwalne zdjęcia i dokumenty z epoki pokazane zostały najważniejsze wydarzenia, w tym akcja „Burza" i Powstanie Warszawskie.
Zaprezentowane zostały również sylwetki bohaterów, w tym Żołnierzy Wyklętych, którzy kontynuowali walkę o niepodległość Polski, stawiając opór komunistycznej dyktaturze.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5