Zagramy z myślą o najmłodszych, pomożemy też seniorom

2015-01-08 13:41:33(ost. akt: 2015-01-08 16:21:14)

Na ulice Braniewa w niedzielę wyjdzie 200 wolontariuszy

Na ulice Braniewa w niedzielę wyjdzie 200 wolontariuszy

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

W niedzielę (11.01.) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już 23 raz. Wolontariusze wyjdą na ulice Braniewa oraz innych miejscowości powiatu i będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W tym roku pieniądze zbieramy dla „ podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.
Podczas tegorocznej Orkiestry czeka na nas dużo atrakcji i niespodzianek. Pierwsze imprezy rozpoczęły się już na początku stycznia. W Zespole Szkół w Lipowinie rozegrano I. Orkiestrowy Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych.

Będzie się działo

W najbliższą niedzielę na ulice Braniewa wyjdzie 200 wolontariuszy. Na finał braniewski sztab tradycyjnie przygotował szereg imprez. Będą m.in.: występy na scenie Braniewskiego Centrum Kultury, koncerty, wośpowa dyskoteka oraz kilka innych niespodzianek, przygotowanych razem z uczniami lokalnych szkół. W tym roku z Orkiestrą grają też: Klub Metro oraz Klub Rewolucja. Oprócz koncertów w godz. 12.00 — 20.00 zaplanowano wręczenie nagród za zakup „cegiełek szczęścia”, pokaz ratownictwa Harcerskiego Klubu Ratowniczego „PULS”, pokaz drużyny Wikingów NIDHOGG z Braniewa. Będzie też kawiarenka prowadzona przez Kobiecą Drużynę Pożarniczą Braniewo oraz stoiska partnerów i sponsorów. Na placu przed bazyliką w godz. 12.00 —15.00 będzie również pokaz sprzętu służb mundurowych, prezentacja koni ze stadniny „Ranczo w Dolinie” z Czosnowa. O godz. 13.00 odbędzie się też orkiestrowa kąpiel braniewskich morsów. A o 20.00 „światełko do nieba”, a w nim występ grupy „Miraż”.

— W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w jakiejkolwiek postaci — zachęcają członkowie braniewskiego sztabu.

Bony i niespodzianki dla mieszkańców
Dodatkowo, każdy kto przyjdzie na finał do Braniewskiego Centrum Kultury, będzie mógł za przekazaniem dobrowolnej kwoty na rzecz WOŚP, stać się posiadaczem wielu wartościowych przedmiotów, jak m.in.: kupony na drzewka owocowe, tort, możliwość nauki jazdy konnej w gospodarstwie agroturystycznym w Czosnowie, gadżety przekazane przez fundację WOŚP oraz wiele innych niespodzianek, których ciągle przybywa.

— W dalszym ciągu trwają przygotowania do niedzielnego finału — mówi Jacek Garbowski. — Wciąż trafiają do nas różne przedmioty od darczyńców, którzy chcą wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Niespodzianek przybywa.

„Biżuteryjnki dla WOŚP”

W Pieniężnie na ulice miasta i okolicznych wsi wyjdzie 39 wolontariuszy. Będą kwestować od godz. 08.00. W planach są też aukcje i tradycyjnie „światełko do nieba”. Agnieszka Jankowska, mieszkanka Pieniężna, zajmuje się wytwarzaniem unikalnej biżuterii w Polsce techniką haftu koralikowego. Ona także wspiera Orkiestrę. Kolejny rok z rzędu uczestniczy w akcji „Biżuteryjnki dla WOŚP”.

We Fromborku na sportowo

We Fromborku Orkiestra zacznie grać już w sobotę (10.01.). O godz. 9.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół we Fromborku rozegrany zostanie turniej piłki siatkowej. W turnieju wezmą udział drużyny lokalnych instytucji oraz organizacji społecznych (UMiG, MGOPS, OSP, ZS, FZS, Policja). Do siatkarskiego turnieju organizatorzy zaprosili również mieszkańców miasta i gminy Frombork. W niedziele tradycyjnie już po raz siódmy odbędzie się Fromborski Marszobieg WOŚP. Natomiast od godz. 12.00 w Restauracji „Pod Wzgórzem” odbędą się występy artystyczne i licytacje.
Z kolei w Lipowinie (gm. Braniewo) i Lelkowie w niedzielę kwestować będą wolontariusze.

Środki uzbierane podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wesprą oddziały klinik wyspecjalizowanych w takich dziedzinach jak m.in.: onkologia, kardiochirurgia, pulmonologia oraz reumatologia.


11.30 — Braniewska Nuta
12.00 — Otwarcie 23 Finału z udziałem Harcerzy Hufca Braniewo
12.15 — Yamaha
13.20 — Magda Wett
13.30 — Krzysztof Koniarek
15.00 — Dance Dealers
15.30 — Licytacja Tortu
16.00 — Radio Bagdad
17.30 — The Cassino
18.15. — Tomasz Owczarek
18.30 — Trans Blues
12.00-20.00 — Podczas trwania całego finału - występy sekcji wokalnej, wręczenie nagród za zakup „cegiełek szczęścia”, pokaz ratownictwa Harcerskiego Klubu Ratowniczego „PULS”, drużyna Wikingów NIDHOGG z Braniewa. Będzie też kawiarenka prowadzona przez KDP Braniewo oraz stoiska partnerów i sponsorów. Na placu przed bazyliką w godz. 12.00 —15.00 będzie również pokaz sprzętu służb mundurowych, prezentacja koni ze stadniny „Ranczo w Dolinie” z Czosnowa. O godz. 13.00 również odbędzie się też orkiestrowa kąpiel braniewskich morsów. A o 20.00 „Światełko do nieba”,a w nim pokaz fajerwerków oraz występ grupy tańca z ogniem „Miraż”.

Braniewskie Centrum Kultury (11.01.):


- Występy dzieci z Przedszkola oraz ze Szkoły Podstawowej we Fromborku
- Występ uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha w Braniewie
- Występ zespołu Seniorów Warmianki
- Występ zespołu muzycznego HRC
- Kawiarenka — kawa, herbata, ciasto od godz. 12.00
- Pomiar ciśnienia, wagi oraz poziomu cukru we krwi
- Stoiska przygotowane przez klasy I — III z Zespołu Szkół we Fromborku
- Licytacja biletów na podnośnik straży pożarnej, samochód pożarniczy, samochód policyjny
- Światełko do nieba — godz. 17.15 — Grupa tańca z ogniem NARA-zie z Zespołu Szkół we Fromborku (przy pomniku Mikołaja Kopernika)


Restauracja „Pod Wzgórze, ” we Fromborku (11.01.) od godz. 12.00:


W niedzielę salon fryzjerski Ambience w Braniewie pracować będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia fryzjerzy poruszą też trudny temat przemocy wobec dzieci, a pomoże w tym maskotka akcji — pluszowy Nomek.
Zasady zbiórki są proste: do salonu przy ul. Portowej 16 przyjść w niedzielę może każdy, by poddać się dowolnemu zabiegowi — strzyżeniu, koloryzacji, pielęgnacji czy zwykłemu czesaniu. Fryzjerzy tego dnia pracować będą charytatywnie na rzecz Orkiestry, a ich klienci bezpośrednio zasilą orkiestrową puszkę — skarbnicę stacjonarną, znajdującą się w salonie.
Przypomnijmy, że salon Ambience Justyny Koczergo zdobył największe uznanie naszych Czytelników i zwyciężył w plebiscycie „Złote Nożyce”. Pani Justyna wspiera także wybory Miss Ziemi Braniewskiej. To w jej salonie na Miss Czytelników czekały zabiegi pielęgnacyjne.


Ambience dla WOŚP i przeciw przemocy:

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. muuuzggggg #1630173 | 159.205.*.* 9 sty 2015 21:54

  Są powody do bojkotowania wolontariatu. I to bardzo konkretne. Na przykład: 1. Wiara w cudowne ozdrowienie. Cudami zarządza Bóg, a to on daje życie i je odbiera. Jak się Panu Bogu zachce zabrać aniołka do nieba, to nic Owsiakowi do tego. Zamiast wydawać bajońskie sumy na sprzęt medyczny, lepiej zmówić pacierz. Albo dać na tacę. 2. Stan niebłogosławiony. Chore dziecko nie jest już zygotą, niemą i nic nie potrzebującą istotką w łonie matki, o którą trzęsą się zastępy obrońców życia. Wielkie słowa już nie wystarczą, dzieckiem trzeba się zająć, co gorsza: leczyć. Nic dziwnego, że traci na atrakcyjności. 3. Chrześcijańskie wartości. Kwestowanie na rzecz chorych dzieci na pewno do nich nie należy. Wolontariat uczy młodzież, że można robić coś zupełnie bezinteresownie z dobrej woli. A to przecież bzdura. W chrześcijańskim świecie za wszystko trzeba zapłacić. 4. Pieniądze podatników. Polityk PiS Stanisław Pięta złożył interpelację, by funkcjonariusze państwowi nie chronili kwestujących dzieciaków podczas finału WOŚP. Poseł wyliczył, że taka orkiestrowa akcja kosztuje ok. 7 milionów złotych. W Polsce jest 25 milionów podatników, na każdego przypada więc za tę usługę 28 groszy. Pomijając, że w ogóle obowiązkiem policji jest ochrona dzieci przed chuliganami - jest to faktycznie stawka większa niż życie.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. muuuzggggg #1630168 | 159.205.*.* 9 sty 2015 21:53

  5. Bilety na tramwaj. Prawicowe media oburzają się na darmowe przejazdy komunikacją miejską dla wolontariuszy WOŚP. Faktycznie, to bulwersujące, że szczeniaki z WOŚP rozbijają się za darmo w tramwajach, podczas gdy rzecznik PiS latał tanimi liniami do Madrytu, żeby się tarzać na Plaza Mayor. I brał na takie cele z budżetu państwa ponad 50 tysięcy złotych. 6. Caritas. Organizacja, której nazwa często pada jako argument przeciwko WOŚP. Chodzi chyba o to, że skoro jest fundacja katolicka, to wszystkie inne powinny zniknąć. Co za dużo, to zbyt zdrowo. Zwłaszcza dla dziecka, które: patrz punkt 2. 7. Klauzula sumienia. Leci to mniej więcej tak: upieramy się, żeby urodziło się dziecko, nawet śmiertelnie chore. A potem zostawiamy je losowi i bojkotujemy akcję ratunkową. 8. Autorytet. Czyli przykład z góry. Poseł RP zarabia średnio 120 tysięcy złotych rocznie. Profesor około 72 tysięcy. Wszystko z budżetu państwa. Krystyna Pawłowicz chwaliła się w mediach, że nigdy nie dała ani grosza na WOŚP. To niezwykły przykład postawy polskich parlamentarzystów wobec chorych dzieci w polskich szpitalach. 9. Kasa ze zbiórki. Mimo że WOŚP od lat jest posądzana o zagarnięcie pieniędzy z kwesty, żadna kontrola tego nie wykazała. Nie ma znaczenia to, że Jerzy Owsiak nie wydaje pieniędzy pochodzących ze zbiórki. Każdy sądzi według własnych wartości. Dlatego w wielu głowach się nie mieści, że można zbierać pieniądze i ich nie zachachmęcić. 10. 150 milionów dolarów. Suma wydatków WOŚP na sprzęt medyczny w polskich szpitalach. Wystarczająco wysoka, by zbojkotować fundację. Ofiarodawcy mogliby przecież te pieniądze przekazać gdzie indziej. Tam, gdzie co roku trafia z budżetu państwa 1,8 miliarda złotych. Nie, nie na ratowanie życia chorym dzieciom. Na Kościół katolicki.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. NIE CHCESZ NIE DAWAJ #1630155 | 159.205.*.* 9 sty 2015 21:48

  http://hartman.blog.polityka.pl/2015/01/ 08/zabic-owsiaka/?nocheck=1

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 4. tratata #1630149 | 159.205.*.* 9 sty 2015 21:46

  We froborku na licytacje maja zgode z Urzedu Celnego a w Braniewie nie. Brawo Frombork

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 5. zibi1964 #1629832 | 37.248.*.* 9 sty 2015 17:16

  Owsiak za kraty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5