Nie wiem, co mi strzeliło do głowy”. Tak 18-latek tłumaczył kradzież radia samochodowego

2014-10-27 10:51:42 (ost. akt: 2014-10-27 11:09:27)

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

Nie od dziś wiadomo, że alkohol spożywany w nadmiarze szkodzi i wywołuje głównie przykre następstwa jego zażywania. I nie chodzi tylko o aspekt somatyczny, ale prawny. Nadmiar spożytego alkoholu przez jednego z ”imprezowiczów” zaprowadził go do cudzego samochodu, a w konsekwencji do kary pieniężnej za próbę kradzieży radia samochodowego.
„Nie wiem, co mi strzeliło do głowy” - podsumował całe zajście 18- letni mieszkaniec Krasnolipia (gm. Braniewo).

Informację o ujęciu sprawcy kradzieży z włamaniem do samochodu vw golf III stojącego na osiedlu 700-lecia w Braniewie zgłosił właściciel pojazdu. Mężczyzna zauważył w swoim samochodzie nieproszonego gościa i odkręcone radio samochodowe i powiadomił policyjny patrol.

Jak się okazało w trakcie wyjaśniania, 18-latek wracając z imprezy zauważył uchylone drzwi pojazdu. Ponieważ było mu zimno, gdyż wyszedł ze spotkania lekko ubrany, skorzystał z okazji i wsiadł do pojazdu. Jak się tłumaczył, nie pamięta, dlaczego odkręcił radio. Policjanci wytłumaczyli mu z kolei, że nie wolno wsiadać do cudzego pojazdu bez wiedzy i zgody właściciela, a tym bardziej wykręcać mu radia.

18- latek został ukarany 500 zł mandatem za próbę kradzieży radia.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na wilczeta.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5