Waldemar Gajowniczek został "Najaktywniejszym Seniorem 2014"

2014-10-24 20:40:58(ost. akt: 2014-10-27 10:12:04)
Waldemar Gajowniczek (drugi z prawek) oraz wszyscy nominowani w konkursie na "Najaktywniejszego Seniora 2014"

Waldemar Gajowniczek (drugi z prawek) oraz wszyscy nominowani w konkursie na "Najaktywniejszego Seniora 2014"

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

Waldemar Gajowniczek został "Najaktywniejszym Seniorem 2014".
O miano "Aktywnego Seniora 2014" mogły ubiegać się osoby, które pomimo wieku aktywnie działają w organizacji pozarządowej, klubie seniora, bezinteresownie angażują się w pomoc innym, mówiąc krótko wymykają się stereotypom.

Kandydatów mogli zgłaszać mieszkańcy powiatu. I tak w gronie wyróżnionych znaleźli się: Zofia Całka, Waldemar Gajowniczek, Elżbieta Jadwiga Maliszewska, Irena Ostrowska, Teresa Rynkun, Luba Silicka, Romualda Szynczewska, Ryszard Tarasiewicz.

Zwycięzcę wybierało jury w składzie: starosta Krzysztof Kowalski, burmistrz Henryk Mroziński, Marian Nadziejko, prezes stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" oraz Małgorzata Wrońska, burmistrz Fromborka.

Tytuł "Aktywnego Seniora 2014" przyznano Waldemarowi Gajowniczkowi. Drugie miejsce przyznano Irenie Ostrowskiej. Trzecia była Zofia Całka. Pozostali uczestnicy także zostali wyróżnieni. Jak podkreślali członkowie kapituły konkursowej wybór był bardzo trudny, bo tak naprawdę każdy z kandydatów jest wzorem do naśladowania.

Dodatkowo podczas uroczystości prezes stowarzyszenia Marian Nadziejko przybliżył jego dziłalność i historię. W dalszej części uroczystości mogliśmy oglądać seniorów z Uniwersytetu III Wieku, którzy prezentowali umiejętności zdobyte podczas zajęć. Były śpiewy, taniec oraz spektakl teatralny.
Zofia Całka zgłoszona przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, oddział w Braniewie. Zofia Całka to główna szefowa braniewskiego oddziału związku od 2004 roku. Czuwa nad organizacją pracy w oddziale i jego kołach terenowych, organizuje m.in. wycieczki, spotkania w klubie seniora, przeglądy zespołów śpiewaczych.


Waldemar Gajowniczek zgłoszony przez Uniwersytetu Trzeciego Wieku, koło we Fromborku. To trener młodzieży i seniorów, których aktywizuje ruchowo. W razie potrzeby służy radą i pomocą. Jest wymagający, ale lubiany. Jego zawodnicy bez względu na wiek odnoszą sukcesy. Organizuje wiele imprez sportowo-rekreacyjnych.

Elżbieta Jadwiga Maliszewska zgłoszona przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw na Rzecz Osób Niepełnosprawnych WInRON w Braniewie. Elżbieta Jadwiga Maliszewska jest bardzo aktywną osobą. Pomaga w przygotowywaniu grup wsparcia prowadzonych przez stowarzyszenie i okolicznościowych uroczystości. Jest osobą serdeczną, godną zaufania, wrażliwą i lubianą przez pozostałych członków stowarzyszenia.

Irena Ostrowska zgłoszona przez Stowarzyszenie ”Pomocna dłoń” i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Braniewie.W Uniwersytecie Trzeciego Wieku działa od samego początku. Jest bardzo koleżeńska, uczynna i bezinteresowna. Ma wiele pomysłów, bierze udział w pisaniu projektów i ich realizacji. Jest wolontariuszką, pomaga innym w zakupach, pracach domowych, jest wrażliwa na ludzka krzywdę.

Teresa Rynkun zgłoszona przez Polski Związek Niewidomych w Braniewie. Teresa Rynkun jest członkinią koła od 2003 roku. Ma bliski kontakt z członkami koła z gminy Lelkowo, gdzie sama mieszka. Angażuje się beezinteresownie w pomoc potrzebującym, chętnie bierze udział w warsztatach i szkoleniach. Jest bardzo zaangażowana, opiekuńcza, serdeczna i cierpliwa. Jest uzdolniona osobą, której pasją jest wyszywanie i malowanie np. na płytach CD.

Luba Silicka zgłoszona przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, koło terenowe we Fromborku.Luba Silicka nasza kolejna kandydatka od 8. lat jest członkiem zarządu koła PZERiI i jego skarbnikiem. Utrzymuje również ścisłe kontakty z członkami związku na terenie gminy. W 2007 roku dołączyła do zespołu WARMIANKI i czynnie uczestniczy we wszystkich występach.

Romualda Szynczewska zgłoszona przez Stowarzyszenie ”Pomocna dłoń” i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Braniewie. Od poczatku isnienia Uniwersytetu prowadzi kronikę dokumentującą osiągnięcia tej organizacji. Sprawuje też funkcje rzecznika prasowego.Na potrzeby uniwersytetu pisze wiersze i limeryki. Jest pomagającą innym wolontariuszką. Poza tym rysuje, tańczy, pływa, działa.

Ryszard Tarasiewicz zgłoszony przez 9. Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej. Ryszard Tarasiewicz jest byłym żołnierzem na emeryturze. Siedzenie w domu przed telewizorem nie leży w jego naturze. W 2013 roku na swoje „60” urodziny wystartował w Maratonie Warszawskim i go ukończył!Przebiegł ponad 42 km. W sumie, w ciągu trzech ostatnich lat, oprócz maratonu: zaliczył pięć półmaratonów, wystąpił w ok. 40 zawodach, w których startował na dystansach o długości od 5. do 15. km. Swoją skromną osobą daje przykład młodszym.

KANDYDATURY "NAJAKTYWNIEJSZY SENIOR POWIATU BRANIEWSKIEGO 2014" :

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. beata #1526817 | 83.12.*.* 30 paź 2014 14:31

  Las Treneros? oczywiście popieram-to wspaniały człowiek pod wieloma względami!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. romans77 #1520888 | 159.205.*.* 25 paź 2014 20:05

  waldek najlepszy w polsce jest!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. fromm #1520387 | 83.11.*.* 25 paź 2014 10:51

  Doskonały wybór! Gratulacje dla pana Waldka

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. braniewianka #1520067 | 88.220.*.* 24 paź 2014 22:29

  Gratulacje i podpowiedź dla młodych- bierzcie przykład.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5