Zespół Wirskiego: Mistrzowie tańca w olsztyńskiej filharmonii

2014-10-06 22:11:18(ost. akt: 2014-10-06 22:11:54)

Autor zdjęcia: Iwanka Murianka

- Pół tańca wystarczyło żeby Zespół Wirskiego podbił publiczność, która już do końca dwugodzinnego występu nagradzała każdy taniec długotrwałymi oklaskami - tak o występie Akademicznego Zespołu tańca im. Pawła Wirskiego w Waszyngtonie pisał Washington Post. Zespół zatańczy w Filharmonii w Olsztynie.
- Ten ukraiński zespół, to najbardziej dynamiczny zespół tańca ludowego, jaki kiedykolwiek widział świat - pisał z kolei angielski Daily Telegraph. W sumie zespół wystąpił w ponad 70 krajach świata. najdłuższe tournee po USA i Kanadzie trwało 84 dni. W tym czasie zespół dał 72 koncerty dla ponad 100 tysięcy osób.

Zespół jest znany na całym świecie. Wspaniałe choreografie ludowych tańców w niezwykły i niepowtarzalny sposób przedstawiają tradycję i piękno Ukrainy oraz łączą folklor z akrobatyką i tańcem klasycznym,

Zespół imienia Wirskiego to mistrzowie tańca ukraińskiego ludowego. Są niezwykli. Każdy ich występ to fontanna radości, artystycznej ekspresji i żywiołowości, humoru i zadumy. Zawsze na najwyższym niedoścignionym poziomie. Warto ich zobaczyć. Naprawdę.

Zespół wystąpi w olsztyńskiej filharmonii 20 listopada 2014 (czwartek) godz. 19.00: zobacz więcej

Zresztą słowa nie oddadzą ich klasy. Zobaczcie sami:


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: iwanka

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5