Młodzi strażacy nie tracą czasu na nudę

2014-07-30 09:35:47(ost. akt: 2014-07-30 09:56:53)

Autor zdjęcia: Archiwum MDP

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Braniewa i Krutyni po raz pierwszy wspólnie spędziły wakacje w ośrodku kolonijno – wczasowym „Grześ” w Mikoszewie. Bezpieczne wakacje zorganizowane przez Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie trwały od 23 do 29 lipca.
Podczas wypoczynku młodzi strażacy oprócz warsztatów z zakresu pożarnictwa oraz pierwszej pomocy zdobywali sprawności pożarnicze, promowali zdrowy styl życia bez nałogów, alkoholu i przemocy, a także zwiedzali Mierzeję Wiślaną m.in. Ujście Wisły, Muzeum Stutthof i Krynice Morską.

Wszyscy bardzo aktywnie i z uśmiechem łączyli wypoczynek z zaplanowanymi atrakcjami. W czasie wolnym odbywały się gry sportowe i zabawy, karaoke, strażacki "Mam Talent", a w ostatni dzień wybrano miss i mistera oraz przyznano certyfikaty opiekunom.

Certyfikaty otrzymali: Super MAMA — druhna Ewa Dulna ( Krutyń), Super Tata — druh Adrian Tymecki (Braniewo) i super Dziadek — druh Tadeusz Rozmysłowicz.

Opiekunami tegorocznego wyjazdu byli: druh Tadeusz Rozmysłowicz ( Opiekun MDP Braniewo), druhna Ewa Dulna ( Opiekun MDP Krutyń). Natomiast kierownikiem był Z-ca Naczelnika OSP Braniewo dh Adrian Tymecki.

Wyjazd młodzieży został dofinansowany z funduszy Urzędu Miasta Braniewa i Gminy Piecki oraz rodziców.

W wkrótce powstanie film z biwaku stworzony przez uczestników.

Fotorelacja na Fanpagu MDPBraniewo

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5