Wicelider na łopatkach przy Botanicznej

2014-05-26 10:16:40(ost. akt: 2014-05-26 10:24:21)

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Zmienne nastroje fundują kibicom piłkarze Zatoki Braniewo. W ligowym meczu, tym razem na stadionie przy ul. Botanicznej punkty zostawiła druga drużyna w tabeli - Olimpia Olsztynek. Szkoda tylko,że tak dobry mecz oglądała garstka kibiców.
Walka w pierwszej połowie meczu najczęściej miała miejsce w środkowej części boiska, a sytuacje podbramkowe można było policzyć palcach jednej ręki. Marcin Kondryszyn - bramkarz Zatoki od czasu do czasy wyłapywał niegroźne dośrodkowania piłkarzy z Olsztynka. Nieco więcej pracy miał jego kolega po drugiej stronie. Golkiper Olimpii miał dwa razy obawy,czy piłka nie wpadnie do jego siatki. W 14 min po główce Daniela Komorowskiego trafiła w poprzeczkę i wyszła w pole. W 21 min. piękne dośrodkowanie Tomasza Gapskiego trafiło do Mateusza Szmydta. Napastnik Zatoki nieźle główkował,ale jeszcze lepszą interwencją popisał się bramkarz gości pewnie łapiąc futbolówkę.

Drugie 45 minut było zdecydowanie ciekawsze. Już na początku jeden z wyróżniających się piłkarzy Zatoki Paweł Niewiadomski musiał wybić w polu karnym piłkę po groźnym dośrodkowaniu napastnika Olimpii. W 59 min. gospodarze objęli prowadzenie po jednej chyba z najpiękniejszej akcji w ostatnim okresie przez braniewian. Komorowski ładnie minął dwóch rywali, podał dokładnie do Szmydta, a ten z woleja posłał precyzyjnym strzałem piłkę do bramki, tuż obok słupka. Więcj pracy miała po tym golu obrona Zatoki i Marcin Kondryszyn, ale na szczęście bez konsekwencji. W 74 min Lubnau dośrodkował do Komorowskiego, ale najlepszy snajper Zatoki strzelił lecz niecelnie. W 79 min. Niewiadomski przechwycił bezpańską piłkę w polu karnym Olimpii i z ok. 14 metrów pokonał bramkarza gości. Prowadzenie 2:0 uspokoiło Zatokę, ale goście jeszcze przez 11 minut próbowali zmienić wynik, czy zdobyć nawet honorowego gola. Jednak defensywa braniewian ponownie stanęła na wysokości zadania.

Zatoka Braniewo - Olimpia Olsztynek 2:0(0:0)
Bramki: 1:0 - Szmydt (59), 2:0 - Niewiadomski (79)

Zatoka: Kondryszyn - Niewiadomski (85 Chomko), Ciepliński, Talapin, Gapski, Rogowski, Liszko, Lubnau (87 Ptak), Lewandowski, Szmydt, Komorowski.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: