Cyfrowy projektor jest już w BCK. Kino rusza w czerwcu

2014-05-05 15:10:38(ost. akt: 2014-05-05 20:04:01)
— Projektor jest dobrze przystosowany do parametrów braniewskiego kina — mówi Adam Siegmund z firmy instalującej nowy sprzęt — Kino będzie mogło prezentować obrazy w technologi 3D

— Projektor jest dobrze przystosowany do parametrów braniewskiego kina — mówi Adam Siegmund z firmy instalującej nowy sprzęt — Kino będzie mogło prezentować obrazy w technologi 3D

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

Rewolucja cyfrowa w braniewskim kinie dobiega końca. W placówce pojawił się już nowoczesny projektor. Pod koniec czerwca kino powinno zacząć wyświetlać pierwsze filmy.
Cyfryzacja braniewskiego kina rozpoczęła się w ubiegłym roku. W listopadzie 2013r. Braniewskie Centrum Kultury złożyło wniosek o dofinansowanie projektu. W kwietniu w BCK pojawił się nowy projektor. Pod koniec czerwca kino powinno wznowić działalność.
— Nie mamy jeszcze stosownych dokumentów, musimy załatwić wszystkie sprawy formalne — mówi Anna Zienkiewicz, Dyrektor Braniewskiego Centrum Kultury. — Sądzę, że do końca czerwca kino powinno zacząć już działać.

Filmy w technologii 3D
Dzięki cyfryzacji i nowemu wyposażeniu kino będzie prezentowało obrazy w technologii 3D. Placówka będzie mogła równocześnie wyświetlać premierowe filmy.
— Poprzednim nośnikiem była taśma światłoczuła z zapisem obrazu. Teraz źródłem jest zapis cyfrowy, kino będzie mogło prezentować obrazy w technologii 3D — mówi Adam Siegmund z firmy instalującej nowy projektor. — To urządzenie jest dobrze przystosowane do parametrów braniewskiego kina.
Całkowity koszt zakupu projektora cyfrowego to ponad 316 tys. złotych. Aby móc zakupić nowy sprzęt Braniewskie Centrum Kultury starało się o dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Uzyskało na ten cel kwotę 158 015 złotych. Resztę dołożył Urząd Miasta.

Cyfryzacja jest nieunikniona
PISF uważa, że cyfryzacja jest nieunikniona, ale nie wszystkie kina mają na nią pieniądze. Placówki, które nie przystąpią do tej zmiany będą musiały zawiesić swoją działalność. Aby uniknąć takich sytuacji PISF uruchomił program pod hasłem cyfryzacja kin. Jego celem jest wsparcie finansowe w wyposażeniu lokalnych instytucji prowadzących działalność filmową w sprzęt niezbędny do wyświetlania filmów w cyfrowym formacie. Z takiego programu skorzystało również BCK.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutajKomentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Br #1389694 | 78.8.*.* 6 maj 2014 12:17

  Świetnie,że kino będzie znowu działało dzięki takiemu sprzętowi.Niestety to nie wystarczy .Podczas każdej imprezy wypełnionej po brzegi na tej sali jest tak duszno ,że trudno to wytrzymać.Tak więc najpierw należałoby zrobić wentylację,bo jak były kabarety albo wybory miss to potrzebne były wachlarze .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ziomek #1389540 | 188.147.*.* 6 maj 2014 08:49

  Ta od czerwca będzie działać, a od wakacji kino zamknięte =, dobreee ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Bogdan #1389236 | 164.127.*.* 5 maj 2014 19:32

  po co nowy projektor jak i tak filmy pol roku po premierze sa puszczane i nikt nie chodzi tylko dlatego ze kazdy na necie ogladal hahahahahaha, beka

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. Skrót #1389179 | 83.8.*.* 5 maj 2014 18:09

  158 015 tys. złotych, poszły miliardy na nowy ekran?

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5