Zwycięstwo w doliczonym czasie

2014-04-28 10:53:37(ost. akt: 2014-04-28 10:56:00)

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Dawno na stadionie przy ul. Botanicznej kibice nie oglądali tak emocjonującego i na wysokim poziomie stojącym IV-ligowym meczu. Faworyt — rezerwy I-ligowego Stomilu Olsztyn zajmujący trzecie miejsce w tabeli przegrał z Zatoką Braniewo 1:2. Gospodarze zdobyli bramkę na wagę kompletu punktów w 92 minucie gry.
Już w 3min. miejscowi mogli prowadzić 1:0, kiedy to po strzale Piotra Lewandowskiego Leszczyński-bramkarz Stomilu instynktownie obronił uderzenie z rzutu wolnego, a dobitka popularnego Lewego trafiła w słupek. Jednak to w 10 minucie goście objęli prowadzenie po płaskim uderzeniu z dystansu Jurczaka nie bez winy defensywy gospodarzy.

Trzynasta minuta była pechowa dla olsztynian. Piękne podanie Andrzeja Liszko skutecznie wykorzystał Daniel Komorowski, który w sytuacji sam na sam z golkiperem Stomilu nie dał mu żadnej szansy. W 31 min. Zatokę od utraty bramki uratował słupek. W 43 min Lewandowski popisał się ładnym strzałem z ok. 20 metrów, ale piłka minęła poprzeczkę rywali w bliskiej odległości.

Po zmianie stron nie brakowało akcji w wykonaniu obydwu zespołów, ale więcej pracy w bramce miał zdecydowanie Kondryszyn broniąc kilka razy groźne uderzenia z dystansu i nawet z bliska napastników Stomilu II.

Zespół trenera Michała Alancewicza domagał się od sędziego przedłużenia ( były przerwy związane z kontuzjami) gry i sam zginął od własnej broni. W doliczonym czasie gry ( zegar boiskowy wskazywał 92 minutę) Mateusz Szmydt po solowej akcji skierował piłkę do siatki zapewniając tak potrzebny komplet punktów jego zespołowi.

Zatoka Braniewo - Stomil II Olsztyn 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 - Kurczak (10), 1:1 - Komorowski (13), 2:1 - Szmydt (90+2)

Zatoka: Kondryszyn - Gapski, Ciepliński, Szymanowski, Chomko, Rozpędowski (77 Lubnau), Rogowski (82 Wolak), Lewnadowski (70 Niewiadomski), Liszko, Szmydt, Komorowski.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją: