Warmińska Akcja Ratowniczo Szkoleniowa dobiegła końca...

2013-06-24 18:04:50 (ost. akt: 2013-06-24 18:06:38)

Autor zdjęcia: Harcerski Klub Ratowniczy "Puls" w Braniewie

W niedzielę 23 czerwca zakończyła się Warmińska Akcja Ratowniczo Szkoleniowa organizowana przez Harcerski Klub Ratowniczy "Puls" oraz Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Gdańskiej
Celem przedsięwzięcia było zdobycie przez uczestników wiedzy i umiejętności praktycznego wykonywania podstawowych zabiegów ratujących życie.

W ramach przeprowadzonej Akcji odbyły się dwa kursy:
-Starszoharcerski Kurs Pierwszej Pomocy dla osób w wieku 13-16 lat,
-Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy dla osób powyżej 16 roku życia.

W sumie, przeszkolonych z zakresu udzielania pierwszej pomocy zostało niemal 40 osób. Uczestnikami kursów byli nie tylko harcerze i instruktorzy z Braniewa, ale również z Bartoszyc oraz Giżycka. Szkolili się oni pod czujnym okiem instruktorów Harcerskiej Szkoły Ratownictwa z całej Polski.

- W szkole nie raz mieliśmy już zajęcia z pierwszej pomocy, ale nigdy nie nauczyliśmy się tak dużo jak tutaj - mówi jeden z kursantów.

Intensywne kursy nie tylko pozwoliły harcerzom zdobyć nowe umiejętności ale dodatkowo dodały im odwagi. -Teraz na pewno nie będziemy bać się wyjść z tłumu i udzielić potrzebującemu pomocy. Po pierwsze wiemy jak to zrobić, a po drugie mamy świadomość, że szybka reakcja może uratować życie drugiej osobie- zapewniają kursanci.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę " ]ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: hkrpuls

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5