Szkolny bal karnawałowy na Dzikim Zachodzie

2015-01-15 16:05:32(ost. akt: 2015-01-15 16:26:25)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Indianie i kowboje opanowali dziś szkołę w Bisztynku. Uczniowie wzięli dziś udział w balu karnawałowym na Dzikim Zachodzie.
Westernowo i w stylu country było dziś w Szkole Podstawowej w Bisztynku. Dzieci do szkoły przyszły z rewolwerami i inną bronią, w kapeluszach lub w pióropuszach - zależnie od tego, czy wcieliły się w kowbojów, country girl, kowbojki czy też Indian i Indianki.

Nietypowy bal kanawałowy w westernowym stylu zafundowała dzieciom Rada Rodziców i szkoła. Wodzirejką była Apanaczi z plemienia Apaczów, czyli jedna z mam. Poprowadziła tańce kowbojskie i zaprezentwała indiańskie obrzędy. Mali kowboje i Indianie zobaczyli szeryfów zmagających się z bandytą, który zdołał zbiec z aresztu podczas drzemki stróża prawa. Zarówno bandytę jak i szeryfów zagrali rodzice.

W czasie balu wybrano najlepiej przebranego chłopca i dziewczynę oraz nauczycielkę. W rywalizacji całych klas zwyciężyła klasa II B z wychowawczynią Dorotą Wiśniewską. Za najlepszą westernową stylizację klasa uhonorowana została Pucharem Szeryfa.

Organizatorami szkolnego westernu byli rodzice oraz nauczyciele przy wsparciu sponsorów.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl]kliknij tutaj[/url]


Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaŹródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5