Sątopy: Spotkanie przy choince

2014-12-22 21:10:25 (ost. akt: 2014-12-23 13:06:05)

Autor zdjęcia: Emilia Paszkowska - Lenczowska

Świąteczny nastrój zapanował w czwartek 18 grudnia w Szkole Podstawowej w Sątopach. Już od kilku lat stałym elementem naszego szkolnego życia o tej porze roku stało się Spotkanie przy Choince. Bardzo licznie przybyłych gości w świątecznej scenerii powitała dyrektor Barbara Zasada a życzenia świąteczne złożył także burmistrz, Marek Dominiak.
W tym roku uroczystość rozpoczęła się od wykonania kolędy "Z narodzenia Pana" przez nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Przedszkolaki wraz z rodzicami i wychowawczynią zaśpiewały natomiast kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki" tylko przy blasku choinkowych światełek i lampioników. Zrobiło się wówczas świątecznie i nastrojowo.

Jasełka w wykonaniu uczniów klasy 0 i pierwszej oraz taniec wokół choinki wykonany przez dzieci z klasy drugiej zebrały również liczne brawa. Nie mniejszy zachwyt wzbudzili uczniowie klas 4-6 przybliżając zebranym tradycje i zwyczaje wigilijne, przeplatając je pięknie brzmiącymi piosenkami świątecznymi oraz pastorałkami i kolędami.

Wkrótce podniosły nastrój przerwało przybycie głośnej grupy Kolędników z Herodem, Turoniem, Diabłem, Aniołem i Śmiercią, którzy tradycyjnie składali zebranym życzenia świąteczne i noworoczne.

Zaraz potem pojawiło się trzech Mikołajów w towarzystwie Śnieżynek, aby obdarować wszystkie dzieci słodyczami. Było świątecznie ale i wesoło a dzieci chętnie częstowały się słodyczami i pozowały do zdjęć.

Dorośli wówczas mogli skosztować wigilijnych pierogów, ciast a także zaopatrzyć się w ozdoby i dekoracje świąteczne na kiermaszu bożonarodzeniowym.

Spotkanie wigilijne w naszej szkole to wyjątkowe wydarzenie, które integruje zarówno dorosłych jak i dzieci, łączy pokolenia ale także daje możliwość do zaprezentowania naszej szkoły w środowisku.

Elżbieta Rucińska

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5