Warsztaty trzech pokoleń. Jak wykonać ozdoby choinkowe?

2014-12-13 13:20:32 (ost. akt: 2014-12-13 13:28:16)

Autor zdjęcia: Milena Rychcik & Iwona Oleksik

Jak wykonać świąteczne ozdoby, jak wyglądały Święta Bożego Narodzenia kiedyś, a jak dziś? O tym wszystkim przekonali się uczestnicy „Warsztatów Trzech Pokoleń", które odbyły się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bisztynku w ramach projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zajęcia sprawiły wiele radości wszystkim uczestnikom.
Ciągle w biegu i w natłoku przedświątecznych przygotowań często brakuje nam czasu na odpoczynek, chwile spędzone z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, dziećmi, nie mówiąc już o misternym dekorowaniu pomieszczeń własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Spotkanie, jakie w miniony piątek odbyło się w gimnazjum w Bisztynku, było najlepszym dowodem, że wcale nie musi tak być. 

W zaledwie dwie i pół godziny jego uczestnicy poznali proste i efektowne „przepisy” na dekoracje, posłuchali ciekawych opowieści o świętach i spędzili czas w miłym towarzystwie.

Na stołach czekały przygotowane do warsztatów przybory: styropianowe choinki, bombki, aniołki, szablony, bibuła, kolorowe papiery, cekiny, nici nożyczki, kleje farby i wiele innych rzeczy potrzebnych, by zrealizować swoje pomysły.

Piątkowe warsztaty przyniosły najwięcej radości dzieciom. Najmłodsi z zapałem wycinali, malowali, okręcali kolorowymi nitkami bombki ze styropianu, przyklejali, przypinali szpilkami co się dało, zajadając przy tym słodycze, owoce, których także nie mogło zabraknąć w tak wietrzny dzień.

Zachwyceni byli również dorośli. Na pani Basi, zajęcia zrobiły duże wrażenie, a przy tym opowiedziała nam, jak wyglądały święta, gdy była małą dziewczynką.

- Jak byłam mała, to zawsze robiłam różne ozdoby, a święta kojarzyły się z zapachem jabłek, orzechów - mówiła.

To nasze pierwsze takie warsztaty i mamy nadzieję, że nie ostatnie, bo jak powiedzieć, że już się nie spotkamy, gdy dzieci pytają: "A jutro też coś zrobimy?"

Pragniemy bardzo podziękować p. Monice Mierzwińskiej-Mucha, p. Katarzynie Bazydło, które wspierały nas pomysłami i pomagały w ich realizacji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów, za tak liczne przybycie.

Zachęcamy wszystkich do wykonania choć kilku ozdób choinkowych w domu, w gronie najbliższych. To cudowna zabawa, która przy odrobinie kreatywności pozwoli nam stworzyć ozdoby choinkowe, jakich nie kupi się w żadnym supermarkecie! Powodzenia!

Milena Rychcik

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Nowe wydanie "Gońca Bartoszyckiego" czeka w kioskach!

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5