Krzewina: Chcemy odejść do innego sołectwa!

2014-10-09 09:38:59(ost. akt: 2014-10-09 09:59:40)
Mieszkańcy Krzewiny zebrali się, aby postanowić o odłączeniu ich miejscowości od sołectwa Troszkowo.

Mieszkańcy Krzewiny zebrali się, aby postanowić o odłączeniu ich miejscowości od sołectwa Troszkowo.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Fundusz sołecki podzielił sołectwo Troszkowo. Odejść od niego chcą mieszkańcy niewielkiej wsi Krzewina. Uważają oni, że ich potrzeby są lekceważone. W głosowaniu jednogłośnie zadeklarowali, że chcą przyłączenia do sołectwa Bisztynek. — I bardzo dobrze, niech odchodzą! — woła sołtys Troszkowa.
Mieszkańcy Krzewiny zdenerwowali się, bo kiedy 29 września w Troszkowie odbyło się zebranie dotyczące podziału pieniędzy z przyszłorocznego funduszu sołeckiego, ich na nim zabrakło. A trzeba było działać szybko, bo czas na to był do 30 września. Inaczej sołectwo mogło nie dostać pieniędzy.

— Sołtys Troszkowa nie wywiesił w naszej wsi ogłoszenia o zebraniu, nie raczył nawet zatelefonować. O zebraniu dowiedzieliśmy się po fakcie - denerwowała się Krystyna Pietrusewicz - mieszkanka Krzewiny.

Mieszkańcy, zbulwersowani lekceważeniem ich potrzeb, błyskawicznie zorganizowali specjalne zebranie. Byli na nim prawie wszyscy dorośli mieszkańcy wsi. Zaproszono też zastępczynię burmistrza Krystynę Zawistowską i sołtys Bisztynka Agnieszkę Kobryń.

— Sołtys Troszkowa nie lekceważył nas tylko wtedy, gdy trzeba było zebrać fanty na losowanie podczas imprezy w Troszkowie. On nawet naszych nakazów podatkowych nam nie doręcza. Robi to Agnieszka Kobryń — mówiła Krystyna Pietrusewicz.

Sołtys Bisztynka poinformowała, że z radością przyjmie Krzewinę "pod swoje skrzydła". Wiceburmistrz zapewniła zaś, że przeanalizuje uchwałę o przeznaczeniu troszkowskiego funduszu.

Więcej na ten temat już jutro w "Gońcu Bartoszyckim".


Więcej o secesji Krzewiny w najbliższym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego", już w piątek 10 października. Zapraszamy do kiosków!


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. qm #1507433 | 176.97.*.* 14 paź 2014 16:32

  a czemu nie można utworzyć krzewińskiego sołectwa po co zaraz do Bisztynka tam też mogą być tylko dodatkiem przecież są o wiele mniejsze miejscowości i mają swojego sołtysa i mieszkańcy pracowali by na siebie .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Trzymajcie się mieszkańcy Krzewiny... #1505426 | 83.9.*.* 11 paź 2014 19:54

  Nie rozumiem jak można napisać w komentarzach "popegerowska, pokomunistyczna... to jest obelga dla tych ludzi, czym zawinili,że los rzucił ich akurat do tej miejscowości.I zamiast pomóc im wyjść z tego zaklętego kręgu to spycha się ich na margines?A może zawiódł ten , kogo wybrali i zamiast ich zintegrować wolał zignorować.Nie powinniście odchodzić od Troszkowa tylko walczyć o swoje a temu kto Was tak zawiódł pokazać wilczy bilet.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. xxx #1504989 | 83.9.*.* 11 paź 2014 09:32

  A cóż zrobił sołtys dla Troszkowa???

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. andrew #1504815 | 37.248.*.* 10 paź 2014 22:03

  ludzie drodzy skąd w Was tyle zajadłości i nienawiści tyle co ten sołtys zrobił w tej wsi przez 4 lata no na Boga bądżmy obiektywni nie zrobił nikt nawet radny p.Marek nic ale to kompletnie nic nie zrobił pozytywnego dla mieszkańców Troszkowa teraz tyłek mu się pali to lansuje się z teściową w krzewinie liczac na ich głosy żenada panie Marku jak masz pan odrobinę honoru to pozwól się wykazać innym w najbliższej kadencji

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zuza #1504806 | 94.254.*.* 10 paź 2014 21:48

   Ach,zapomniałam.A nie jest przypadkiem tak,że sołtys zanim wydatkuje pieniążki,to powinien zwołać zebranie,informując o tym mieszkańców siedem dni przed,następnie przeprowadzić głosowanie i sporządzić protokół.Czas podejmowania decyzji przez jedną osobę chyba minął.Wiele osób jest chyba tego nie świadoma

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (17)
  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5