Roczne dziecko spadło ze schodów. Matka nie zgodziła się na transport śmigłowcem

2014-10-03 12:18:42(ost. akt: 2014-10-03 21:42:21)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ciągu jednej godziny lądował dziś dwukrotnie na boisku piłkarskim w Bisztynku. Po raz pierwszy po roczne dziecko, które spadło ze schodów. Matka dziecka nie zgodziła się na transport niemowlęcia śmigłowcem. Po raz drugi helikopter przyleciał po starszego mężczyznę z podejrzeniem zawału serca.
Lądowanie śmigłowca na boisku pilkarskim w Bisztynku w naturalny sposób wzbudza ciekawość mieszkańców. 3 października śmigłowiec LPR lądował tu dwukrotnie w ciągu - niemal dokładnie - jednej godziny.

Około godz. 11 śmigłowiec lądował po wezwaniu od załogi karetki pogotowia do rocznego dziecka, które spadło ze schodów. Dziecko nie miało widocznych obrażeń ciała, ale z uwagi na jego wiek i podejrzenie urazów wewnętrznych ratownicy z karetki zdecydowali o wezwaniu śmigłowca.

Gdy śmigłowiec był już na miejscu matka dziecka nie zgodziła się na jego transport lotniczy do szpitala. Nie mogła lecieć z dzieckiem a samego niemowlęcia nie chciała oddać pod opiekę lakarza i załogi śmigłowca, bo... dziecko zanosiło się płaczem. Matka zdecydowała, że przetransportuje je we własnym zakresie samochodem do szpitala.

Ta decyzja kobiety wzbudziła wiele nieprzychylnych wobec niej komentarzy licznych gapiów. - Przecież mogła dać dziecko do śmigłowca a sama jechać do szpitala samochodem - mówili obserwujący start i lądowanie śmigłowca mieszkańcy. Niektórzy proponowali obciążenie matki kosztami lotu i lądowania helikoptera. Udało nam się dowiedzieć, że już ratownicy z karetki informowali matkę, że nie będzie mogła lecieć z dzieckiem.

Prawie dokładnie godzinę później śmigłowiec LPR ponownie lądował na boisku piłkarskim stadionu w Bisztynku. Tym razem załoga karetki wezwała lotników-ratowników do starszego mężczyzny z podejrzeniem zawału serca. Mężczyzna został odtransportowany do szpitala.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gzetaolsztynska.plPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5