Zlekceważył prawomocny wyrok sądu. Wsiadł za kierownicę, bo miał holenderskie prawo jazdy

2014-09-23 12:30:46(ost. akt: 2014-09-23 19:58:38)
Kierowca tej hondy śmiertelnie potrącił pieszego 31. grudnia 2013 r. Sąd zakazał mu kierowania pojazdami na rok. Marcin C. jednak nie przejąl się tym zakazem.

Kierowca tej hondy śmiertelnie potrącił pieszego 31. grudnia 2013 r. Sąd zakazał mu kierowania pojazdami na rok. Marcin C. jednak nie przejąl się tym zakazem.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Przedstawieniem zarzutu za niestosowanie się do wyroku sądowego zakończyła się kontrola drogowa przeprowadzona wobec 23-letniego kierowcy opla Marcina C. mieszkańca gminy Bisztynek. Mężczyzna, pomimo orzeczonego zakazu sądowego na prowadzenie pojazdów, zdecydował się wsiąść za kółko.
W ostatnim dniu roku 2013 w Troszkowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Rozpędzona honda uderzyła w pieszego idącego z rowerem poboczem drogi krajowej nr 57 przebiegającej przez tą miejscowość. Bogusław K. zginął na miejscu. Hondą kierował mieszkaniec gminy Bisztynek Marcin C.

Zdarzenie zbulwersowało mieszkańców Troszkowa i tych, którzy o wypadku przeczytali. Pisaliśmy o tym w dniu zdarzenia

Kierowcą hondy i ustalaniem okoliczności tragicznego wypadku zajęła się policja i prokuratura. Prowadzący śledztwo uznali, że winą za śmierć pieszego należy obciążyć właśnie jego. Do sądu trafił akt oskarżenia nie pozostawiający wątpliwości. Kierowca gnał przez Troszkowo z nadmierną prędkością mogącą sięgać 100 km/h.

Marcin C. dobrowolnie poddał się karze. Ta kara to 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat i roczny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz świadczenia pieniężne na rzecz matki zmarłego. Wyrok jaki zapadł i uprawomocnił się 31 lipca 2014 r. nakazuje też oddanie prawa jazdy do starostwa w Bartoszycach.

Skazany Marcin C. nie przejął się jednak orzeczeniem sądu i kompletnie je zlekceważył. Mimo zakazu wsiadł za kierownicę opla i gdy nim kierował został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Bisztynka, do których dotarły już informacje, że Marcin C. nie przejmuje się sądowym zakazem.

- Kierowca, poproszony o okazanie dokumentów, przedstawił holenderskie prawo jazdy. Funkcjonariusze sprawdzili dane osobowe mężczyzny w policyjnych systemach. Okazało się, że zgodnie z sądowym wyrokiem, nie może on wsiadać za kierownicę. Zakaz jest konsekwencją spowodowanego 31 grudnia 2013r. śmiertelnego wypadku. Podczas policyjnej interwencji mężczyzna stwierdził, że nie wiedział, że zakaz jest już aktywny. Policjanci zakazali dalszej jazdy 23-latkowi - wyjaśniła Beata Patecka z KPP w Bartoszycach

- Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut niestosowania się do wyroku sądowego. Przyznał się do jego popełnienia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet 3 lat pozbawienia wolności - dodała Patecka.


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (47) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. userka #1499055 | 91.2.*.* 3 paź 2014 15:26

  Do Kocborowa z nim !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. falk boden #1493805 | 37.248.*.* 25 wrz 2014 23:38

   stop bandytom drogowym ten śmieszny pionuś marcinek jeszcze szczyci się swoim rówieśnikom jaki to on nie jest kierowcą zabraćprawko na całe życie i usunąć chwasta z naszych dróg by nikt z naszych dzieci i rodziny nie podzielił losu ś.p Bogusława

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (-1)

   1. endrju #1493739 | 37.248.*.* 25 wrz 2014 21:32

    moim zdaniem powinien iść do pudła na jakieś5 lat miałby wtedy czas przemyśleć wszystko a tak kara w zawiasach nic nie wniosła a swoją drogą wyrok za poprzednie zabójstwo jest wyjątkowo niski musiałmiec super papugę no ite stwierdzenie ze jechal80-100 no ludzie zbrojony slup energetyczny tego nie wytrzymał to jak miał przeżyć niewinny człowiek kto robiłtaka ekspertyzę i pod tym się podpisał nie powinien już pracowaĆ W SWOIM ZAWODZIE

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

   2. mika #1493421 | 83.21.*.* 25 wrz 2014 15:04

    ja napisze krótko,,,za łatwo ci wszystko przyszło rodzice zamiarowali ci dac wszystko a doszło do tego ,ze sami pomogli ci wpakować sie do PUDŁA Gratuluje rodzicom marcinek w koncu bedzie miał wszystko.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. ktoś #1493222 | 83.21.*.* 25 wrz 2014 10:13

     Marcin jak widać z twojego postępowania masz gdzies jak zmieniłeś życie swoich Rodziców ,zanim dorosłeś i zaczełeś sprawiać kłopoty twoi Rodzice byli szanowanymi ludzmi cieżko pracowali na to teraz prucz wstydu nie zostało im nic.Pomyśl nad tym bo jak widać zostanie ojcem tez ci nie pomogło w dorosłości.

     Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (47)
     2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5