Złamane drzewo uszkodziło kaplicę w Łędławkach

2014-08-02 11:30:36(ost. akt: 2014-08-03 13:05:39)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Wiekowa, okazała lipa nie wytrzymała nagłego porywu wiatru jaki zerwał się w okolicach Łędławek 25 lipca. Łamiące się drzewo upadło wprost na dach zabytkowej kaplicy p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła. Uszkodzenia dachu są poważne.
25 lipca po południu w okolicach Łędławek pojawił się nagle bardzo silny wiatr. Na tyle silny, że powalił kilka drzew przydrożnych. Jego sile uległa też okazała i wiekowa lipa, rosnąca tuż przy zabytkowej kaplicy w Łędławkach. Łamiące się drzewo upadło na dach kaplicy i poważnie go uszkodziło.

Pień drzewa i konary usunęli z dachu strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bartoszycach we współpracy z OSP w Bisztynku. To pozwoliło m.in. oszacować straty.

- Obiekt jest ubezpieczony, ale odszkodowanie nie pokryje 100% kosztów jakie trzeba ponieść na remont kaplicy - mówił nam ks. Janusz Rybczyński, proboszcz parafii w Bisztynku, do której kaplica należy. - Na szczęście drzewo nie uszkodziło wnętrza kaplicy. Jest tam tylko niewielka plama po padającym deszczu - mówił.

Mieszkańcy Łędławek ze smutkiem obserwowali zniszczenia ich kaplicy, ale już postanowili, że w krótkim czasie musi być wyremontowana. Być może będą potrzebowali pomocy materialnej, aby remont wykonać.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na sbisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Najnowsze wydanie "Gońca Bartoszyckiego" już dostępne w kioskach!

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wierzący #1452592 | 83.24.*.* 2 sie 2014 21:51

  Niech ci "katolicy" co z buźka do KOMUNII zastanowią się. Po co ja tu stoję ??? Kogo oszukuję ??? Z kogo KPIĘ ??? Zastanów się nad SOBĄ !!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Przydrożny Dąb #1452507 | 83.28.*.* 2 sie 2014 18:20

   Do : Polak. No proszę Cię, nie osłabiaj mnie. Za pomoc materialną wszystkim potrzebującym odpowiadają ludzie. Mamy Gops-y, Mopsy i wiele stowarzyszeń, które zostały powołane do takich celów. Co prawda tego nie robią jak należy bo dbają przeważnie tylko o siebie i swoje pensyjki i nie ma tu winy Pana Boga tylko naszych rządzących a więc ludzi. Kaplica a w tym wypadku jej odbudowa jest ważna i pomoc wszystkim potrzebującym też jest ważna i nie można w tych sprawach postawić znaku równości. Wg. mojej skromnej osoby nie tylko chlebem można żyć choć należy zadbać by Go nikomu na co dzień nie zabrakło i za żadną z tych spraw nie odpowiada PAN Bóg tylko ludzie

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (7)

   1. Maja do:Polak #1452488 | 81.15.*.* 2 sie 2014 17:37

    Wielu ludzi uważa Boga za służącego;chcieliby,aby wykonywał za nich brudną robotę.(F.Mauriac)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

   2. polak #1452428 | 83.9.*.* 2 sie 2014 14:46

    no wlasnie lipa to nie dab kolego ..a czym sie zajmuje pan bog ?czy ta kaplica jest tak wazna ?czy moze pomoc biednym rodzinom z dziecmi powinien bog.......przydrozny debie!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

   3. Przydrożny Dąb #1452418 | 83.28.*.* 2 sie 2014 14:29

    Do: Polak. PAN BÓG nie zajmuje się takimi pierdołami jak przewrócenie drzewa. Pech chciał, że trafiło akurat na kaplicę i jest to tylko wina ludzi, którzy nie potrafili tego przewodzić i zaniedbali swoje obowiązki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (7)
   2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5