Internet bez granic w bibliotece

2014-07-30 07:12:09(ost. akt: 2014-07-30 07:19:21)

Autor zdjęcia: archiwum biblioteki

Podstawowych umiejętności posługiwania się komputerem i korzystania z zasobów Internetu nabyło jedenaścioro mieszkańców Bisztynka, w wieku 45+, podczas zorganizownego w Bibliotece Publicznej w Bisztynku szkolenia.
W Bibliotece Publicznej w Bisztynku w dniach 18.07- 29.07. 2014 r. odbyły się bezpłatne szkolenia komputerowe. Projekt „Internet bez granic” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Szkolenie obejmowało 6 spotkań po 4 godziny, w których udział wzięło 11 osób po 45 roku życia. Skierowane było do osób nie posiadających umiejętności korzystania z komputera i Internetu.

Szkolenia miały na celu zwiększenie poziomu motywacji i umiejętności posługiwania się narzędziami nowoczesnych technologii informatycznych i korzystania z usług świadczonych za pośrednictwem Internetu.

Podczas zajęć uczestnicy nabyli umiejętności:
- praktycznego posługiwania się niektórymi programami (np. edytorami tekstu),
- wykorzystania treści dostępnych w Internecie,
- dokonywania zakupów w sklepach internetowych,
- komunikacji z innymi osobami za pomocą Internetu.

Każdy z uczestników otrzymał materiały do ćwiczeń, oraz na zakończenie certyfikat umiejętności.
Wszyscy uczestnicy aktywnie brali udział w szkoleniach, oraz z uśmiechami na twarzach wychodzili ze szkoleń. Szkolenia były prowadzone w miłej atmosferze, przez bardzo sympatycznego trenera.

Justyna Kwaśniewska


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5