Gimnazjaliści płynęli Krutynią

2014-06-16 07:50:13(ost. akt: 2014-06-16 08:03:26)

Autor zdjęcia: Beata Majewska

Gimnazjaliści z Bisztynka wzięli udział w spływie, jedną z najpiękniejszych w Europie tras kajakowych, rzeką Krutynią. Towarzyszyła im bogata roślinność wodną m.in. grzybienie białe i grążele żółte; liczne ptactwo wodne: kaczki i łabędzie z pisklętami, czaple i kormorany.
Kilkudziesięciu uczniów Gimnazjum Publicznego w Bisztynku uczestniczyło w spływie kajakowym rzeką Krutynią, uważaną za jedną z najpiękniejszych tras kajakowych w Europie. Taki aktywny wypoczynek to samo zdrowie i doskonała przygoda, zwłaszcza,że połowa uczniów uczestniczyła w takiej formie aktywności po raz pierwszy.

Trasa spływu kajakowego Krutyń-Ukta, którą pokonaliśmy, miała długość 13 km. Spływ nią zajał nam kilka godzin. Krutynia to wspaniała rzeka o spokojnym nurcie i w otoczeniu pieknej przyrody.

Podziwialiśmy dziki krajobraz przepleciony tylko nielicznymi zabudowaniami, który nie pozwalał na nudę. Widzieliśmy bogatą roślinność wodną m.in. grzybienie białe i grążele żółte; liczne ptactwo wodne: kaczki i łabędzie z pisklętami, czaple i kormorany.

Przejrzysta woda pozwalała zobaczyć falujące w wodzie wodorosty, muszle oraz ryby. Cały czas towarzyszyły nam metalicznie niebieskie ważki świtezianki. Po trasie mijaliśmy, zasługujący na uwagę, przedwojenny młyn wodny i tam czekał nas niebagatelny wysiłek. Trzeba było bowiem przenieść kajak po lądzie ok. 120 m. Mimo, iż bolały mięśnie, a skórę przypiekło słońce, niektórzy uczniowie planują wyprawę kajakową w następnym roku.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5