Lekcja z pszczelarką

2014-05-24 10:03:55(ost. akt: 2014-05-24 10:07:08)

Autor zdjęcia: Jolanta Domniak

O życiu pszczół, pozyskiwaniu miodu, pracy w pasiece, budowie ula, ramkach, plastrach i sprzęcie pszczelarskim opowiadała w Szkole Podstawowej w Bisztynku pszczelarka z Sułowa - Bożena Dąbrowska.
W Szkole Podstawowej w Bisztynku pojawił się niecodzienny i wyjątkowy gość. Bożena Dąbrowska, pszczelarka z Sułowa, została zaproszona, aby poprowadzić specjalną lekcję o życiu pszczół.

Dzieci z klas I-III wysłuchały opowieści o korzyściach jakie ma człowiek z tych małych stworzeń i jak ważną częścią ekosystemu są pszczoły. Dla lepszego zrozumienia tematu, pszczelarka zaprezentowała kompletny ul z ramkami, plastrami, matecznikami, ramką hodowlaną oraz drobny sprzęt pszczelarski.

Końcowym elementem zajęć była degustacja miodu oraz przymierzanie siatki ochronnej na głowę.

Mamy nadzieję, że wiedza pszczelarska jaką przekazała pani Bożena Dąbrowska uczniom ze Szkoły Podstawowej w Bisztynku wyda owoc w postaci pozytywnego nastawienia do owadów zapylających. Na koniec spotkania pani Bożena otrzymała podziękowanie w postaci dyplomu.


Od piątku w kioskach i sklepach najnowsze wydanie "Gońca Bartoszyckiego"!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5