Rowerzyści pojechali do Stoczka Klasztornego

2014-05-19 09:43:56(ost. akt: 2014-05-19 10:11:40)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Rowerzyści skupieni w grupie "rOwerOwa gmina Bisztynek" za cel szóstej wycieczki w tegorocznym sezonie obrali sobie Stoczek Klasztorny. Niespełna 32-kilometrową trasę pokonało 17 osób.
Wycieczka rowerowa z Bisztynka do Stoczka Klasztornego przez Sułowo, Kiwity i Wozławki zaplanowana była już kilka tygodni temu, ale niesprzyjająca aura uniemożliwiała realizację planów.

W niedzielę, 18 maja pogoda wreszcie dopisała. Na całej trasie wycieczki rowerzystom świeciło słońce. Niektórzy narzekali nawet, że jest zbyt gorąco.

W trasę wyruszyło 17 osób z czego 3 po raz pierwszy razem z bisztynecką grupą rowerową. W Stoczku Klasztornym, w ogrodach klasztornych, mieszkaniec tej miejscowości Piotr Boganowicz przygotował rowerzystom ognisko. Był tam czas na zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju i samych, pięknie utrzymanych i zabytkowych ogrodów.

Wycieczki grupy rowerzystów z Bisztynka to nie tylko jazda dla osiągnięcia jak najlepszego wyniku, ale przede wszystkim poznawanie okolic. Dlatego przy niektórych obiektach, na trasie, uczestnicy wycieczki słuchali opowieści o ich historii i legendach z okolic opowiadanych do dziś.

Przykładem jednej opowieści jest ta, o tajemniczej kuli armatniej w wieży kościoła w Kiwitach.


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5