Rajd rowerowy z okazji urodzin Bisztynka

2014-05-01 17:43:57(ost. akt: 2014-05-01 17:59:20)

Autor zdjęcia: Cezary Bartosz Drozdowski

Z okazji urodzin Bisztynka przypadających zawsze 30 kwietnia, 34. rowerzystek i rowerzystów wzięło udział w 10-kilometrowym rajdzie rowerowym dookoła miasta. Wycieczka zakończyła się przy leśniczówce "Kamieniec", gdzie cykliści posilili sie kiełbaskami pieczonymi na ognisku.
Uczestników rajdu z okazji urodzin Bisztynka naliczono 34. 629. urodziny Bisztynka przypadały wczoraj i z tej okazji zorganizowano krótką wycieczkę. Jej trasa, łącznie z drogą powrotną do Bisztynka, to nieco ponad 10 kilometrów.

W sam raz dla tych rowerzystów, którzy zabrali ze sobą pociechy w siedziskach rowerowych. Takich pasażerów naliczyliśmy czworo.

Rajd odbył się w ramach inicjatywy "rOwerOwa gmina Bisztynek". Po raz pierwszy w rowerowej wyprawie wzięło 14 osób. W tej liczbie są oczywiście wspomniani już "pasażerowie", ale też Krystyna Zawistowska - wiceburmistrz Bisztynka, pewna mieszkanka Warszawy, mieszkanka Gdańska, mieszkaniec Olsztyna i Bisztynianki, które jeszcze nie jeździły na podobne wycieczki.

Ponieważ nie jeździły, więc trochę kłopotów kondycyjnych miały, choć tempo było spacerowe.

Jechały mamy i córki, babcie i wnuczki, całe rodziny i części rodzin, ojcowie z synami oraz wszyscy ci, którzy chcieli.

Wycieczka zakończyła się przy leśniczówce "Kamieniec", gdzie leśniczy Ryszard Żuchowski przygotował ognisko w żarze którego można było upiec kiełbaski zakupione przez ośrodek kultury, bo rajd był współorganizowany przez tę instytucję.

Jak przebiegał rajd? Pokazują to zdjęcia poniżej.


Już jutro najnowsze wydanie "Gońca Bartoszyckiego!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :
">kliknij tutaj

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5