Niezwykłe rekolekcje z siostrami Katarzynkami

2014-04-04 12:14:07(ost. akt: 2014-04-04 19:50:16)
W postacie bł. Reginy Prothmann i św. Katarzyny wcieliły się siostry ze zgromadzenia sióstr św. Katarzyny z Braniewa.

W postacie bł. Reginy Prothmann i św. Katarzyny wcieliły się siostry ze zgromadzenia sióstr św. Katarzyny z Braniewa.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Siostry Katarzynki z Braniewa stworzyły dla dzieci, które wyraziły wolę uczestniczenia, wyjątkowe widowisko dotyczące założycielki ich zgromadzenia, błogosławionej Reginy Prothmann oraz ich patronki - świętej Katarzyny. Wyjątkowe rekolekcje z udziałem Katarzynek odbyły się w szkole w Bisztynku.
W Szkole Podstawowej w Bisztynku rekolekcje wielkopostne mają, w tym roku, niezwykły przebieg. Nie jest to jedynie udział we mszy świetej z naukami rekolekcyjnymi dla dzieci.

Na zaproszenie katechetki Krystyny Kijewicz do podstawówki w Bisztynku przybyły z Braniewa siostry zgromadzenia św. Katarzyny.

Siostry stworzyły dla dzieci, które wyraziły wolę uczestniczenia, wyjątkowe widowisko dotyczące założycielki ich zgromadzenia, pochodzącej z Braniewa, błogosławionej Reginy Prothmann oraz ich patronki - świętej Katarzyny.

Opowieści o historii zgromadzenia i jejgo patronki przeplatane były radosnymi pieśniami, które zebrani wykonywali nader chętnie i głośno. Każda z piosenek połączona była z prostą choreografią a że zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej było to także swoiste, religijne wychowanie fizyczne.

Siostry Katarzynki przywiozły ze sobą dwa relikwiarze z relikwiami bł. Reginy Prothmann, które chętni mogli ucałować z własnymi intencjami.

Szczególnie oblegają przez dzieci była siostra Ryszarda pochodząca z Bisztynka, absolwentka szkoły w Bisztynku. Siostra wspominała "wuefy" na sali gimnastycznej na którą teraz trafiła w zupełnie innej roli.

- Rekolekcje wielkopostne są właściwie dniami wolnymi od nauki szkolnej. W kościele odbywają się msze połączone z naukami, ale w samej szkole dzieci trochę się nudzą. Stąd pomysł na zaproszenie sióstr Katarzynek i prowadzenie ewangelizacji i rekolekcji metodami radosnymi i wyjątkowymi - mówiła nam Krystyna Kijewicz - katechetka w szkole w Bisztynku.

Pomysł katechetki wyraźnie spodobał się nie tylko dzieciom z podstawówki. Także uczniowie pobliskiego gimnazjum przyszli na wyjątkowe rekolekcje, bo - jak mówili - w gimnazjum nic im nie przygotowano.Nowe wydanie "Gońca" już do kupienia!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :
">kliknij tutaj

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czart #1368512 | 83.9.*.* 6 kwi 2014 08:22

  Pranie mózgów i wciskanie zabobonu małym dzieciom ! Dla czego nie widzę starszej młodzieży ? tam już kościół nie ma zasięgu ! co ?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Biskupiec #1367105 | 83.3.*.* 4 kwi 2014 12:52

   Pozdrawia siostrzyczkę Klarę !! ;)))))

   odpowiedz na ten komentarz

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5