Siostra Bartłomieja wybrana Przełożoną Prowincjalną Sióstr Katarzynek

2014-03-26 21:22:32(ost. akt: 2014-03-26 22:00:24)
Siostra Aneta Olechnowicz - S.M. Bartłomieja, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku została wybrana Przełożona Prowincjalną Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny w Braniewie.

Siostra Aneta Olechnowicz - S.M. Bartłomieja, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku została wybrana Przełożona Prowincjalną Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny w Braniewie.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Siostra Aneta Olechnowicz, dotychczasowa dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku, została wczoraj wybrana Przełożoną Prowincjalną Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny w Braniewie.
O siostrze Anecie Olechnowicz (imię zakonne - Bartłomieja) pisaliśmy w papierowym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego" z 7 marca 2014 r. w artykule pod tytułem: "My jesteśmy, proszę pana, wesołe babki" mówiącym o tym jak obchodzi się Dzień Kobiet u zakonnic.

Siostra Bartłomieja od wielu lat była dyrektorką Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku. To dom dla kobiet z niepełnosprawnościa intelektualną.

Od 21 marca brała udział w obradach Kapituły Prowincjalnej Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny w Braniewie, której jednym z zadań było dokonanie wyboru nowej Przełożonej Prowincjalnej. Wczoraj wyboru tego dokonano. Na trzyletnią kadencję Przełożoną Prowincjalną została siostra Bartłomieja.

Nie udało nam się z nia porozmawiać, gdyż obrady Kapituły Prowincjalnej nadal trwają. Zakończą się 29 marca.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :
">kliknij tutaj

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5