Dzień Zdrowia w gimnazjum

2014-03-25 10:57:45(ost. akt: 2014-03-25 19:42:43)
Jedną z konkurencji, promujących zdrowy styl życia, było wykonanie przez przedstawiciela każdej klasy zdrowej kanapki.

Jedną z konkurencji, promujących zdrowy styl życia, było wykonanie przez przedstawiciela każdej klasy zdrowej kanapki.

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Światowy Dzień Zdrowia był uroczyście obchodzony w Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Bsztynku. Tematem głównym obchodów były choroby przenoszone przez wektory.
Tematem przewodnim obchodów Światowego Dnia Zdrowia w tym roku są choroby przenoszone przez wektory. Wektory to organizmy, które przenoszą patogeny lub pasożyty. Mogą to być kleszcze, komary, koty, psy, świnie, ptaki i wiele innych zwierząt.

Obchody Dnia Zdrowia w gimnazjum w Bisztynku skupiły się na chorobach przenoszonych przez kleszcze, głównie boreliozie, ponieważ zapadalność na nią jest dwukrotnie wyższa w naszym regionie niż w pozostałej części kraju. Aby zwiększyć wiedzę na temat chorób odkleszczowych uczniowie uczestniczyli w quizie, do którego wcześniej musieli się przygotować.

Pomocna w odpowiedziach na pytania na pewno okazała się prezentacja o budowie, cyklu rozwojowym kleszczy oraz objawach boreliozy, sposobie jej leczenia, a przede wszystkim zapobiegania. Największą wiedzą wykazała się Karolina Sobótka z klasy IIb.

Inną konkurencją, promującą zdrowy styl życia, było wykonanie przez przedstawiciela każdej klasy zdrowej kanapki. Jury oceniało nie tylko jej walory estetyczne, ale też ciekawą nazwę. W tej konkurencji zwyciężyła kanapka pod nazwą tzw. krabo - burger w wykonaniu Arkadiusza Ligmana.

Oprawą plastyczną Dnia Zdrowia również zajęli się uczniowie. Przygotowali plakaty na temat chorób przenoszonych przez wektory, z których można się było dużo dowiedzieć o boreliozie, ornitozie, toksoplazmozie, wściekliźnie czy świńskiej grypie. Najciekawszy okazał się plakat IIc.

Pan leśniczy Ryszard Żuchowski przybliżył temat boreliozy i powiedział też, jak unikać kontaktów z kleszczami.
Pani pielęgniarka Zofia Kubińska wykonywała pomiar ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy we krwi.

Dzień Zdrowia zakończyliśmy rozgrywkami sportowymi, bo przecież sport to zdrowie. Odbyło się również kilka konkurencji sportowych, do których udało nam się włączyć kilku rodziców.

Beata Majewska

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :
">kliknij tutaj

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5