Rowerzyści rozpoczęli sezon

2014-03-22 14:30:17(ost. akt: 2014-04-13 08:02:39)
Rowerzyści z Bisztynka nie biją rekordów prędkości. Często zatrzymują się, aby podziwiać krajobrazy, przyrodę i zwiedzić zabytki.

Rowerzyści z Bisztynka nie biją rekordów prędkości. Często zatrzymują się, aby podziwiać krajobrazy, przyrodę i zwiedzić zabytki.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Rowerzyści z Bisztynka skupieni w grupie "rOwerOwa gmina Bisztynek" rozpoczęli dziś sezon wycieczek rekreacyjnych. Na początek, dla rozruchu, po zimowej bezczynności, pokonali trasę o długości 17 kilometrów. W pierwszej wycieczce drugiego sezonu grupy, wzięło udział 10. rowerzystek i cyklistów.
Rowerzyści z Bisztyka skupieni w nieformalnej grupie "rOwerOwa gmina Bisztynek" rozpoczęli dziś drugi sezon zwiedzania okolic przy użyciu rowerów.

Pomysł zorganizowania takich wycieczek narodził się w ubiegłym roku i... wypalił. Miłośnicy rekreacyjnego przemieszczania się bicyklami, w ubiegłym roku 309 osób uczestniczyło w 19 wycieczkach podczas których przejechali ponad 8500 kilometrów (dystanse poszczególnych wycieczek pomnożona przez liczbę uczestników).

Najdłuższa wycieczka mierzyła niespełna 54 kilometry a w poszczególnych wypadach brało udział od 6 do 30 osób.

Dzisiejsza, inaugurująca sezon 2014, wycieczka odbyła sie na dystansie nieco ponad 17 kilometrów i wiodła z Bisztynka przez Sątopy, Unikowo i przez las do Bisztynka. Wzięło w niej udział 10. rowerzystek i rowerzystów, w różnym wieku i o różnym poziomie wytrenowania.

- Nie uprawiamy kolarstwa wyczynowo i nie chodzi nam o pokonywanie tras w jak najkrótszym czasie - mówili uczestnicy.

- Jeździmy rekreacyjnie, tempem dostosowanym do najwolniejszych. Często się zatrzymujemy, aby zwiedzić zabytki, ciekawe miejsca, podziwiać krajobrazy i przyrodę. Dziś szukaliśmy pierwszych oznak wiosny i udało się. W lesie kwitną juz pierwsze kwiaty - mówili uczestnicy wycieczki.

Wycieczki rowerowe organizowane są w Bisztynku co tydzień. Dołączyć do nich może każdy. Informacje o terminach i proponowanych trasach publikowane są na facebookowej stronie "rOwerOwej gminy Bisztynek".


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :
">kliknij tutaj


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. a #1356032 | 178.56.*.* 22 mar 2014 15:15

    na szesnastym zdjęciu pani w kamizelce odblaskowej ,tylko szkoda że po lewej stronie drogi jeżdzi.

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5