Ciągle zaśmiecają parking leśny

2014-01-31 13:37:28 (ost. akt: 2014-01-31 13:58:01)
Puste kartony po art. spożywczych pojawiają się na leśnym parkingu co kilka dni.

Puste kartony po art. spożywczych pojawiają się na leśnym parkingu co kilka dni.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Od kilku miesięcy ktoś ustawicznie zaśmieca kartonami po towarach parking leśny urządzony przez Nadleśnictwo Bartoszyce przy drodze Bisztynek-Sątopy. Służby leśne wciąż usuwają śmieci, ale nie mogą ustalić sprawcy.
Parking leśny przy drodze Bisztynek - Sątopy został urządzony dzięki leśnictwu "Kamieniec" w Bisztynku i Nadleśnictwu Bartoszyce. Ma być to miejsce odpoczynku dla kierowców i ich rodzin, czy znajomych. Jest tam miejsce, gdzie można usiąść, zjeść posiłek przywieziony ze sobą a nawet rozpalić niewielkie ognisko. Śmieci można pozbyć się wrzucając je do zawsze obecnego tam worka na śmieci.

Niestety niektórzy podróżni dysponują śmieciami w takich ilościach, że nie mogą się one zmieścić w worku. Od kilku miesięcy ktoś ustawicznie zasypuje parking pustymi kartonami po przeróżnych artykułach spożywczych.

- Prowadzę już rejestr w kalendarzu, w którym zapisuję kiedy parking został zasypany tymi kartonami - mówi leśniczy Ryszard Żuchowski leśniczy leśnictwa "Kamieniec" w Bisztynku.

- W październiku ubiegłego roku sprzątaliśmy te śmieci co najmniej 5-6 krotnie. Podobnie w listopadzie - mówi kartkując kalendarz. - Pojawiają się czasem co kilka dni, czasem codzinnie a czasem przez dłuższy czas jest z tym spokój. Tak było do dziś. Znowu je jednak ktoś wyrzucił - mówi zrezygnowany leśniczy.

- Sprawą zajmuje się Straż Leśna z Nadleśnictwa Bartoszyce, ale bardzo trudno jest namierzyć sprawcę, bo nie sposób wystawić tam patrol pilnujący okolicy przez 24 godziny na dobę. Zamontowaliśmy tam kamerę, ale nagranie z niej nie pozwoliło na odczytanie numerów rejestracyjnych auta, którym przyjechało dwóch mężczyzn - mówił nam nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce Zygmunt Zbigniew Pampuch.

- Na pewno poczynimy, po dzisiejszym przypadku, kolejne kroki, aby wreszcie wykryć osoby, które zaśmiecają nam las - obiecuje nadleśniczy.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nagranie z kamery montowanej w lesie pokazało dwóch mężczyzn ze specjalnymi latarkami na głowach, którymi sobie przyświecali nocą. Kamera zarejestrowała moment wypakowywania z samochodu osobowego pustychg kartonów po artykułach spożywczych. Samochód miał rosyjskie tablice rejestracyjne lecz kamera zarejestrowała nagranie zbyt słabej jakości by odczytać wszystkie znaki numeru rejestracyjnego w całości i jednoznacznie.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nn #1312820 | 83.11.*.* 1 lut 2014 11:49

  z Unikowa

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Czytelnik ! #1312157 | 84.135.*.* 31 sty 2014 17:20

  Skoro na kamerze zobaczono samochod na Rosyjskich numerach , to w takim przypadku powinna Sluzba Miejska sprawdzic prywatne sklepy , w ktorych sprzedaja rosjanie , oraz czy tez maja artykuly spozywcze z Niemiec ,i wtedy beda mogly porownac kartony ktore zostaly wyzucone . A po drugie gdyby kary byly wieksze , to by nikt sie nie wazyl , z lasu Smietnisko robic ???

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. daro #1311986 | 81.163.*.* 31 sty 2014 15:09

   Wystarczy zainstalować kamerkę i sprawca się znajdzie.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5