"Mocni w wierze" koncertowali w kościele w Bisztynku

2013-10-21 06:25:29(ost. akt: 2013-10-21 07:08:42)
- Muzyka chrześcijańska nie musi być smutna - przekonywał, widoczny na zdjęciu solista i producent muzyczny koncertu, Tomek Marek.

- Muzyka chrześcijańska nie musi być smutna - przekonywał, widoczny na zdjęciu solista i producent muzyczny koncertu, Tomek Marek.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Koncertujący 19 października w kościele w Bisztyku zespół "Mocni w wierze" udowodnił, że muzyka chrześcijańska nie musi być smutna. W repertuarze zespołu nie zabrakło utworów refleksyjnych, ale dominującymi były te przekazujące radość. Radość z wiary i rodziny. Koncert odbył się pod hasłem "Wierzę w rodzinę".
Każdego, kto chciał posłuchać muzyki "Mocnych w wierze" witało wyjątkowo oświetlone wnętrze kościoła św. Macieja Apostoła w Bisztynku. Każdy ołtarz, każdy filar został podświetlony a w nawach zawisły ekrany na których później oglądano prezentacje i sam koncert. Już ten wystrój świątyni zapowiadał piękne widowisko i nie zawiedli się ci, którzy na nie przybyli. A przybyli nie tylko z Bisztynka, ale też okolicznych miejscowości oraz z Olsztyna, Ostródy, Bartoszyc czy Kętrzyna.

Koncert miał charakter ewangelizacyjny. Kończył w parafii Rok Wiary. Nawiązywał też do niedawno obchodzonego "Dnia Papieskiego". Utwory wykonywane przez solistów i chór przeplatane były prezentacjami - cytatami papieży bł. Jana Pawła II i Franciszka. Dodajmy, że mocnymi cytatami. Dotyczącymi życia i rodziny a także mocy wiary.

O samym koncercie właściwie nie powinniśmy pisać, bo trzeba było na nim być. Niezależnie od przesłania ewangelizacyjnego i religijnego był to koncert w pełni profesjonalny z udziałem znakomitych solistów, chóru i muzyków, z dobrą muzyką, która mogła odpowiadać każdej osobie z publiczności, niezaleznie od jej wieku i upodobań muzycznych. Młodzi znaleźli rap, starsi spokój i refleksję, dzieci prostą rymowankę, starsi poezję.

Po raz pierwszy w kościele w Bisztynku publiczność wybijała rytm i tańczyła. Początkowo nieśmiało i z oporami, rozglądając się na boki z niepotrzebnymi obawami, ale później coraz bardziej spontanicznie.

Koncert i widowisko multimedialne trwały niespełna 2 godziny i chyba nie znalazła się soba zawiedziona umiejętnościami "Mocnych w wierze".

- Zespół "Mocni w wierze" to żony, mężowie, matki i ojcowie, którzy łączą pracę i śmiało realizują swoje pasje, wychowują dzieci z poszanowaniem chrześcijańskich wartości. W skład zespołu wchodzi chór przygotowany przez Piotra Sarbintowicza (niestety p. Piotr nie był obecny na koncercie), zespół muzyczny, sekcja smyczkowa "Absolwent" i soliści: Aneta Jastrzębska, Mirela Formella - Kamińska, Weronika Krasińska - Przeworska, Marcin Dremo, Łukasz Sztejna i Tomek Marek - prezentował zespół ks. Piotr Dornowski z Olsztyna.

Koncert zorganizowała parafia św. Macieja Apostoła w Bisztynku i działający przy niej Ruch Światło-Życie oraz Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku przy wsparciu finansowym i rzeczowym sponsorów oraz wielu osób dobrej woli. Wszystkim tym osobom specjalne podziękowania, na koniec koncertu, złożył ks. proboszcz z Bisztynka Janusz Rybczyński.

Andrzej Grabowski
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tylko #1224483 | 83.12.*.* 21 paź 2013 19:27

  Ten, kto pisał nie ma pojęcia o muzyce religijnej. W pierwszych zdaniach określił mianem smutnej... Muzyka chrześcijańska jest bardzo radosna drogi autorze tekstu

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Warmianka #1223980 | 83.9.*.* 21 paź 2013 08:53

   Żałuję, że o koncercie dowiaduję się po fakcie. Gdzie w najbliższym czasie odbędą się podobne koncerty?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5