Suche trawy płonęły w Bisztynku

2013-04-23 09:21:42 (ost. akt: 2013-04-23 09:26:48)
Strażacy OSP w Bisztynku ugasili pożar wypalanych traw przy ul. Grodzkiej.

Strażacy OSP w Bisztynku ugasili pożar wypalanych traw przy ul. Grodzkiej.

Autor zdjęcia: Agnieszka Romanowska

Strażacy w całym kraju zmagają się z pożarami suchych traw. Podczas wypalania zginęło już kilka osób. Ten bezsensowny "zabieg" jest - mimo apeli - kontynuowany. Także w Bisztynku. Strażacy OSP gasili wczoraj taki pożar przy zbiegu ulic Owczej i Grodzkiej.
Po południu 22 kwietnia 2013 r. strażacy OSP w Bisztynku zostali wezwani do pożaru suchych traw, przy zbiegu ulic Owczej i Grodzkiej w Bisztynku. Ktoś - delikatnie mówiąc - mało rozsądny, podpalił wysuszone łodygi ubiegłorocznych roślin. Dość silny wiatr rozprzestrzenił pożar na dużym obszarze. Ogień mógł zagrozić sąsiadującym posesjom. Zastęp strażaków poradził sobie z ogniem, ale gdyby w tym samym czasie wydarzył się jakiś wypadek...

Strażacy apelują nieustannie o zaprzestanie praktyk wypalania traw. To głupi i pozbawiony sensu zabieg, który często wymyka się kontroli. Akcja strażaków to też niemałe koszty, które ponosimy wszyscy.

Pożar przy ul. Grodzkiej był w tym roku drugim pożarem trawy w Bisztynku. Kilka dni wcześniej strażacy interweniowali również przy ul. Grodzkiej tyle, że po jej drugiej stronie.

W Polsce doszło już do 14 tysięcy takich podpaleń. W ich trakcie zginęło 5 osób.

Andrzej Grabowski
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5