Będzie pomost na plaży w Jeziora Łąkorz

2022-04-13 13:51:06(ost. akt: 2022-04-13 14:00:05)
Jezioro Łąkorz — widok z plaży gminnej

Jezioro Łąkorz — widok z plaży gminnej

Autor zdjęcia: Archiwum

Jest dobra wiadomość dla wszystkich plażowiczów. Do 1 czerwca na plaży gminnej nad Jeziorem Łąkorz powstanie pomost. Umowę z wykonawcą podpisał Arkadiusz Dobek, wójt gminy Biskupiec
Miałem przyjemność podpisać umowę z firmą pana Marcina Muszczyńskiego na budowę pomostu pływającego na jeziorze Łąkorz. Oprócz wspomnianego pomostu zadanie będzie obejmowało zagospodarowanie terenu plaży poprzez nawiezienie piasku, Teren będzie wyrównany i zamontowany zostanie ławkostół — wyjaśnia wójt biskupieckiej gminy.
Zadanie współfinansowane będzie przez fundusze pochodzące z programów unijnych w zakresie rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej bądź kulturowej.
Tu warto zaznaczyć, że plaża nad Jeziorem Łąkorz jest chętnie odwiedzana przez mieszkańców okolic oraz turystów przebywających na Pojezierzu Brodnickim. Plaża dotychczas była miejscem startu i mety imprez biegowych oraz turniejów siatkówki plażowej. Dlatego pomost doskonale dopełni infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną tego miejsca. Termin wykonania prac, w zawartej umowie, określono do dnia 1 czerwca 2022 roku.
ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5