Urodziny Kurierka & walentynki w Lipinkach

2015-02-15 13:05:41 (ost. akt: 2015-02-15 13:20:53)
Tort urodzinowy Kurierka

Tort urodzinowy Kurierka

Autor zdjęcia: Marzena Skuzjus

W Szkole Podstawowej w Lipinkach obchodzone były 13 urodziny szkolnego pisemka Kurierek. Szkolna uroczystość była połączona z imprezą walentynkową.
Zespół redakcyjny Kurierka tworzą chętni uczniowie klas III – VI. Tematyka poruszana w gazetce to przede wszystkim wydarzenia z życia szkoły oraz to, co dotyczy uczniów. W pisemku można także znaleźć wiadomości zgodne z kalendarzem, zagadki, dowcipy, kolorowanki i bardzo dużo zdjęć z imprez szkolnych. Kurierek ukazuje się raz w miesiącu i jest rozprowadzany głównie wśród społeczności szkolnej.

Opiekę nad zespołem, fotoreportażem oraz przygotowaniem do druku zajmuje się od początku pani Teresa Ziętarska zaś korektą także od początku zajmuje się pani Danuta Szram.

Nasza szkoła jest dumna, że tak długo udaje nam się utrzymać to pisemko, a na jej kartach odciskamy ślady wszechstronnych działań naszej szkoły. Podczas apelu zaprezentowali się wszyscy uczniowie, którzy działali i działają, w Kurierku, w tym roku szkolnym — powiedziała Teresa Ziętarska.

UCZNIOWIE ZWIĄZANI Z GAZETKĄ
Z klasy III — Wiktor Jarząb, z klasy IV — Julianna Grűnberg, Agata Kamińska, Zuzanna Milewska, Natalia Niczyporuk, Magdalena Pulkowska, Michał Bytner, Kamil Ziółkowski i Piotr Multan
Z klasy V — Julia Śliwińska i Weronika Kosińska         
Z klasy VI — Amelia Sudoł, Malwina Lesińska, Emilia Grunberg, Aurelia Sudoł, Marta Gagacka,
Julia Pokora, Mateusz Suchocki, Dawid Goerke, Dominik Brzoskiewicz.

Uczniowie otrzymali tego dnia słodkie upominki i był tort urodzinowy.
Poprzez pracę w zespole redakcyjnym staram się rozbudzać zainteresowania uczniów mediami.  Ponadto dzieci uczą się jak wnikliwie obserwować wydarzenia odbywające się w szkole, aby na ich podstawie napisać artykuł do gazetki. W ten sposób starają się być odpowiedzialni za powierzone zadanie — dodaje pani Teresa.

Podczas apelu opiekun podziękowała zespołowi redakcyjnemu za zaangażowanie, współpracę w tworzeniu gazetki. Podziękowania popłynęły także w kierunku pani dyrektor i nauczycieli, którzy także starają się nieść pomoc w pisaniu notatek do gazetki.
 


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:
">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5