Morsuj z przyjaciółmi

2013-10-14 09:23:47 (ost. akt: 2013-10-14 10:59:15)

Autor zdjęcia: archiwum Elbląskiego Klubu MorsówMoże niektórych z nas to dziwi, ale w Nowym Mieście Lubawskim działa ekipa morsów. Na razie w dość okrojonym składzie, ale miejmy nadzieję, że dzięki niniejszej informacji to się zmieni.

Choć każdy może morsować, to jednak przed rozpoczęciem należy zasięgnąć konsultacji lekarskiej. Istnieje kilka różnych chorób, w przypadku których zimne kąpiele są niewskazane.

Oprócz poważnych chorób serca i układu krążenia, dużego nadciśnienia, choroby naczyń mózgowych czy epilepsji, do takich schorzeń należy borelioza oraz niedoczynności tarczycy.

Dla równowagi warto wymienić korzyści, jakie płyną z uprawiania tego wyjątkowego sportu.


— Następuje mobilizacja mechanizmów obronnych, aby uniknąć hipotermii. Może wtedy nastąpić nawet regres wielu chorób przewlekłych. Normalizuje się poziom cholesterolu i poziom cukru we krwi, kobiety mogą łatwiej pozbyć się cellulitu. Wiele przeprowadzonych badań wskazuje, że regularne pływanie w zimnej (8-11 stopni lub mniej) i w lodowatej wodzie (mniej niż 4 stopnie) może mieć zbawienny wpływ na zdrowie człowieka. Szczególnie w chorobach wątroby, nerek, poprawia parametry krwi oraz funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Co ciekawe, może obniżyć wiek biologiczny człowieka o 8-16 lat... — mówi Barbara Trzcińska, koordynatorka grupy.


Nie istnieją bariery wiekowe, wśród "morsów" można spotkać zarówno młodych ludzi, jak i bardzo wiekowych. Wiek nie jest żadną przeszkodą w uprawianiu tego hobby. Więcej informacji można zdobyć pod numerem 501 474 103. kajoo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. agatka #1219326 | 77.87.*.* 15 paź 2013 18:06

    Bardzo fajna inicjatywa :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5