Nasi walczą o głosy aż w 7 kategoriach! "To jak, pomożecie?"

2021-01-13 12:00:00 (ost. akt: 2021-01-13 09:51:33)

Autor zdjęcia: ŁS/KK

Ostatnia prosta plebiscytu W-MZPN. Wśród nominacji jest łącznie aż 7 "pozycji" z powiatu piskiego. Aż 6 dotyczy bezpośrednio III-ligowego Znicza. O miano Piłkarskiego Samorządu Roku walczy także Biała Piska. Cytując klasyka: "To jak, pomożecie?". Macie na to czas do 19 stycznia (do godz. 12:00)!
Właśnie wtedy kończy się etap, w którym pierwsze skrzypce grają kibice-internauci. Jak zagłosować? To proste. Najpierw należy odwiedzić profil facebookowy W-MZPN. Następnie odnaleźć właściwą kategorię plebiscytu i kliknąć "lubię to" pod którymś z "naszych" reprezentantów. I tyle!

Wówczas pozostaną jeszcze dwa etapy. Na końcowe lokaty wpłyną później ponadto punkty przyznane przez kluby (każdy klub Warmii i Mazur otrzymał jeden formularz do głosowania) oraz kapitułę (w składzie: Zarząd WMZPN, Komisja Rewizyjna WMZPN, Delegaci WMZPN na Zjazd PZPN oraz Pracownicy WMZPN). Finał wirtualnej Piłkarskiej Gali W-MZPN odbędzie się 23 stycznia.


PIŁKARZ ROKU - ADAM RADZIKOWSKI
(GŁOSY ODDAJEMY TUTAJ)

Argumentacja WMZPN: Ostoja w bramce trzecioligowca. Jego interwencje nieraz uchroniły zespół Znicza przed utratą bramek. W trzeciej lidze wystąpił we wszystkich 18 kolejkach tego sezonu, w których trzykrotnie zachowywał czyste konto.

TRENER ROKU - RYSZARD BORKOWSKI
(GŁOSY ODDAJEMY TUTAJ)

Argumentacja WMZPN: Drużyna trenera Borkowskiego zimę spędzi na bardzo wysokim, czwartym miejscu w tabeli III Ligi grupy 1. Stale pokazują, że potrafią walczyć jak równy z równym z lepszymi rywalami, walczącymi o awans. Pod jego wodzą z każdym rokiem Znicz rośnie w siłę, budując swoją markę.

DRUŻYNA ROKU - ZNICZ BIAŁA PISKA
(GŁOSY ODDAJEMY TUTAJ)

Argumentacja WMZPN: Gracze z Białej Piskiej znajdują się aktualnie na czwartej pozycji w trzecioligowej stawce, co jest świetnym wynikiem. Ponadto piłkarze Znicza dotarli do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski 2019/20, w którym ulegli Sokołowi Ostróda 1:2. Z roku na rok drużyna osiąga coraz wyższą pozycję w ligowej hierarchii.

DZIAŁACZ ROKU - JACEK JANKOWSKI
(GŁOSY ODDAJEMY TUTAJ)

Argumentacja WMZPN: Jest Prezesem i jednym z głównych sponsorów MLKS Znicz Biała Piska. Z klubem związany jest od ponad 14 lat. Poświęca mu bardzo dużo czasu i jest jego motorem napędowym. Dzięki zaangażowaniu swojej firmy BERTPOL, firmy brata VITRON oraz lokalnego samorządu w małej miejscowości stworzył stabilny finansowo i dobrze poukładany klub piłkarski. Nie ma tu miejsca na „gorącą głowę”. Wszystkie decyzje podejmowane są na spokojnie, dzięki czemu są wyważone i jak pokazuje życie przede wszystkich trafne. Obecna drużyna była budowana bez pośpiechu przez kilka sezonów, co pozwoliło jej trzy lata temu w cuglach wygrać rozgrywki IV ligi (imponujący bilans 26 meczów wygranych, 3 remisów i tylko 1 porażka). Następnie jako beniaminek bardzo dobrze poradzili sobie w III lidze zajmując na koniec sezonu 10 miejsce, w ubiegłym sezonie zajęli 6 miejsca, a w tym sezonie, po rundzie jesiennej zajmują bardzo wysokie 4 miejsce! Ostatnio Znicz mógł się cieszyć z oddania do użytku nowego budynku klubowego – to też jedna z zasług Jacka Jankowskiego, który mocno zabiegał o tą inwestycję.

MŁODZIEŻOWIEC ROKU - MARCIN FIEDOROWICZ
(GŁOSY ODDAJEMY TUTAJ)

Argumentacja WMZPN: Zawodnik, który był niedawno na testach w pierwszoligowym Bruk-Becie Termalice Nieciecza, co pokazuje, że jest to bardzo zdolny zawodnik. Sezon 2020/21 w jego wykonaniu to jak na razie siedemnaście rozegranych spotkań i dwa trafienia.

SPONSOR ROKU - BRACIA JANKOWSCY
(GŁOSY ODDAJEMY TUTAJ)

Argumentacja WMZPN: Sponsorzy Znicza Biała Piska. Dwaj bracia prowadzą swoje firmy w branży drzewnej (Bertol - Jacek Jankowski i Vitron - Marek Jankowski) i obaj zakochani są w Zniczu. Środki przeznaczane przez nich na klub stanowią większość budżetu III-ligowca. Oprócz pieniędzy wkładają w klub mnóstwo swojego czasu i pracy, co zaowocowało dynamicznym rozwojem klubu na przestrzeni ostatnich lat. Realizowana przez nich wizja funkcjonowania klubu sprawdza się w praktyce, co odzwierciedla III-ligowa tabela. Znicz zanotował świetną rundę jesienną i zajmuje bardzo wysokie 4 miejsce

PIŁKARSKI SAMORZĄD ROKU - BIAŁA PISKA
(GŁOSY ODDAJEMY TUTAJ)

Argumentacja WMZPN: Znicz Biała Piska w tym roku rewelacyjnie spisuje się w rozgrywkach III ligi. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie Gminy Biała Piska, która zapewniła odpowiednie warunki infrastrukturalne i finansowe.


Kamil Kierzkowski2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5