Ekologiczna rodzina razem się trzyma

2014-06-14 12:00:00(ost. akt: 2014-06-13 13:24:50)

Autor zdjęcia: Archiwum Zespołu Szkół w Drygałach

W Zespole Szkół w Drygałach od 8 maja do 5 czerwca 2014 roku realizowano projekt pod hasłem:„EKOLOGICZNA RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA”. Przedsięwzięcie związane było z obchodami Dni Rodziny.
Finałową częścią projektu był festyn z udziałem zaproszonych gości, rodzin uczniów i nauczycieli. Odbył się on 5 czerwca 2014 roku. Podczas uroczystości swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne zaprezentowali nie tylko uczniowie. Tym razem dzieci mogły podziwiać talenty aktorskie swoich rodziców, którzy przygotowali swoim pociechom występ artystyczny pt.„Rzepka”.

Po występach artystycznych uczniowie wykazali się wiedzą w konkursach ekologicznych. Młodzież miała również okazję dowiedzieć się od przedstawiciela starszego pokolenia, w jaki sposób dawniej dbano o ekologię, jak prasowano żelazkiem na węgle, prano kijanką i na tarze, z czego robiono chodniki, które do dzisiaj zdobią podłogi niejednego domu. Ciekawostką była opowieść o lnie – roślinie, z której wytwarza się ekologiczne ubrania.

W trakcie festynu najbardziej aktywnych uczestników nagrodzono. Sponsorem nagród był Urząd Miejski w Białej Piskiej oraz Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich
w Giżycku. Piknik ekologiczny zakończył się ogniskiem i dyskoteką.

Renata Łepkowska
wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Drygałach

Polecam nowe wydanie Gazety Piskiej, tylko ciekawe informacje:)


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5