Przymiarka przed ligą? Znicz ograł Polonię

2024-02-05 07:21:03(ost. akt: 2024-02-08 07:34:04)
Znicz pokonał w sparingu Polonię. Czy uda się powtórzyć ten sukces w rozgrywkach ligowych?

Znicz pokonał w sparingu Polonię. Czy uda się powtórzyć ten sukces w rozgrywkach ligowych?

Autor zdjęcia: Znicz Biała Piska/Łukasz Szymański

FUTBOL/// Znicz Biała Piska kontynuuje okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Miniony weekend przyniósł sparingowe „starcie na szczycie” IV ligi, w którym czerwono-zieloni ograli aktualnego lidera tabeli – Polonię Lidzbark Warmiński (3:0).
Choć start rundy rewanżowej planowany jest na początek marca, trudno było nie patrzeć na ostatnie starcie brygady trenera Przemysława Kołłątaja również przez pryzmat punktów. Na półmetku sezonu 2023/2024 oba wspomniane wyżej zespoły skompletowały po 33 „oczka”. W ligowym starciu bezpośrednim, do którego doszło między nimi 25 sierpnia w Lidzbarku Warmińskim, padł remis (1:1). Jednak to Polonia, za sprawą korzystniejszego bilansu bramkowego, spędziła zimę na fotelu lidera. Drugie miejsce to bardzo solidna lokata, ale…

Być może właśnie to „ale” sprawiło, że piłkarze Znicza przystąpili do tego meczu kontrolnego (wyjątkowo rozgrywanego w Bartoszycach) z determinacją jeszcze większą niż zazwyczaj. Szybko przekuło się to na tablicę wyników. Prowadzenie Białej Piskiej dał w 31. minucie Marcin Fiedorowicz (strzał z ok. 25 metrów, po niepewnej interwencji bramkarza rywali przed polem karnym). Dwa kolejne ciosy zadał Paweł Drażba (36’ i 45’).

Poza Polonią, w rozegranych dotychczas sparingach Znicz pokonał Narew Ostrołęka, zremisował z Orłem Kolno, a także przegrał z III-ligowym ŁKS Łomża oraz Mamrami Giżycko. Przed czerwono-zielonymi kolejne ciekawe i trudne sprawdziany: 10 lutego z Mrągowią Mrągowo, 17 lutego „dwumecz” w Ełku z Wissą Szczuczyn i Mamrami Giżycko, 24 lutego ponownie z Wissą Szczuczyn.

A-klasowcy wystartowali

Cykl spotkań kontrolnych rozpoczęli także nasi reprezentanci występujący w klasie A. Mazur Pisz rzucił na wyjeździe rękawicę sklasyfikowanemu dwie ligi wyżej Mazurowi Ełk. Piszanie stawili się na murawie rywali w mocno okrojonym z seniorów składzie. Zespół złożony głównie z juniorów młodszych – mimo wyraźnej porażki (9:0) – zaprezentował się całkiem przyzwoicie na tle bardziej doświadczonych przeciwników.

Drugi z naszych a-klasowców, MKS Ruciane-Nida, zmierzył się na wyjeździe z Mazowszem Jednorożec. Niebiesko-biali wrócili z Myszyńca na tarczy (9:2), ale w dobrych humorach i masą ważnych informacji dot. obecnej formy poszczególnych zawodników.

Kamil Kierzkowski


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5