Przygody Poli uczą dzieci bezpieczeństwa

2023-04-05 09:25:04(ost. akt: 2023-04-05 09:29:04)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żydowie poznały przygodę Poli, która dla żartu zadzwoniła na numer alarmowy 112 i wywołała fałszywy alarm, a gdy pomoc była naprawdę potrzebna zabrakło karetki. Usłyszały również przygodę Poli podczas jazdy rowerem. W obu historiach dziecko z opresji ratuje policjant, który daje Poli wskazówki jak prawidłowo zachować się w przyszłości.
W piątek 31 marca 2023r. dzielnicowa z Posterunku Policji w Bezledach odwiedziła dzieci z przedszkola oddziału „0” oraz klas I-V Szkoły Podstawowej w Żydowie.

Tematem spotkania był numer alarmowy 112 oraz noszenie kasku podczas jazdy na rowerze. Aby łatwiej było im sobie wyobrazić zagrożenia, wysłuchały dwóch wierszy o niesfornej „Poli”, doskonale im znanej literackiej koleżanki.

Pierwsza historia „Fałszywy alarm” opowiada o tym jak dziewczynka, będąc z koleżanką w domu, postanowiła zażartować dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Dziewczynka na własnej skórze, szybko przekonała się o negatywnych skutkach takiego zachowania oraz dowiedziała się, że numeru alarmowego należy używać z rozwagą.

Kolejna historia „Kłopotliwy kask”, mówi o tym jak dziewczynka wstydząc się kolegów, ignoruje korzystanie z kasku podczas jazdy na rowerze. Mało brakowało by w tym przypadku doszło do nieszczęścia.

Dzielnicowa pokazała dzieciom jak należy wzywać pomoc dzwonić na numer alarmowy 112 oraz co należy zrobić, gdy któremuś stałaby się jakaś krzywda.

Po spotkaniu, dzieci z pewnością są bogatsze o niezbędne informacje dotyczące wzywania pierwszej pomocy. Nie obyło się też bez rozmów na temat codziennej pracy policjantów i bezpieczeństwa najmłodszych w ruchu drogowym. To stałe elementy spotkań z dziećmi.
Informacja KPP


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5