2023-03-04 22:49:13(ost. akt: 2023-03-05 16:08:39)
 Jedynka Kodo Morąg - Pogoń Handball Szczecin 28:27

Autor zdjęcia: facebook

PIŁKA RĘCZNA\\\ W 14. kolejce II ligi miłą niespodziankę sprawiła ekipa BSMS, natomiast nerwowe chwile przeżyli kibice w Morągu.
W pierwszej kolejce bartoszyczanie trochę na własne życzenie przegrali z gdańskim AZS, no i po pierwszej połowie sobotniego rewanżu zapowiadało się na powtórkę z rozrywki. Jednak po przerwie podopieczni trenera Andrzeja Cichowskiego odzyskali wigor, dzięki czemu odnieśli zasłużone zwycięstwo.
Odwrotny przebieg, chociaż efekt końcowy był taki sam, miał mecz w Morągu, gdzie prowadząca w tabeli Jedynka podjęła Pogoń. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 6 bramkami, na dodatek sami stracili tych bramek tylko 9. Wydawało się zatem, że nic złego zdarzyć się nie może, tymczasem w drugiej połowie goście ze Szczecina odrobili straty. Ba, mogli nawet wygrać, ale trzy punkty ostatecznie zostały w Morągu, bo w końcówce decydującą bramkę z rzutu karnego zdobył Bartosz Idzikowski.

Grali też dwaj pozostali przedstawiciele Warmii i Mazur, ale na ich występy miłosiernie spuśćmy zasłonę milczenia. Powiemy jedynie, że rezerwy Szczypiorniaka w drugiej połowie meczu w Czersku zdobyły raptem... pięć bramek. Przez 30 minut!

* AZS Fahrenherit Gdańsk - BSMS Bartoszyce 26:29 (15:12)

* Jedynka Kodo Morąg - Pogoń Handball Szczecin 28:27 (15:9)

* Handball Czersk - Szczypiorniak II Olsztyn 42:15 (19:10)

* Czarni Olecko - Sambor Latocha Agropom Tczew 21:48 (10:21)

* MTS Kwidzyn - AZS UKW Bydgoszcz 22:30 (14:13)

* Wybrzeże Gdańsk - SMS ZPRP II Kwidzyn (5 marca)