Odznaka za „Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej" dla WM-GLASS

2022-12-08 12:00:00(ost. akt: 2022-12-09 09:44:19)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Zbyszek Woźniak

GOSPODARKA \\\ Podczas VI Kongresu Przyszłości firma WM-Glass otrzymała zaszczytne odznaczenie przyznane przez Ministra Rozwoju i Technologii za „Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej". Nagrodę w imieniu firmy odebrała Joanna Bałabuch.
Podczas VI Kongresu Przyszłości organizowanego przez „Gazetę Olsztyńską” 24 listopada w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zaszczytne odznaczenie za „Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej" otrzymała bartoszycka firma WM-Glass, która znalazła się w gronie kilkunastu wyróżnionych firm. Prestiżowe odznaczenie, które jest przyznawane przez Ministra Rozwoju i Technologii na wniosek Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. odebrała reprezentantka firmy Joanna Bałabuch, dyrektor ds. organizacji z rąk wiceministra aktywów państwowych, Andrzeja Śliwki i prezesa WMSSE S.A w Olsztynie, Krzysztofa Żochowskiego.

— Jesteśmy zaszczyceni otrzymanym wyróżnieniem dla tak wąskiego grona nagrodzonych. Cieszy nas niezmiernie, że nie tylko my widzimy naszą ciężką pracę i determinację do dalszego rozwoju, ale doceniane i zauważane jest to na wysokich szczeblach. Mimo trudnych czasów dla gospodarki nie zamierzamy się poddawać, lecz nadal rozwijać naszą działalność produkcyjną oraz rozszerzać światowe rynki zbytu. Dziękujemy naszym kontrahentom za wieloletnią współpracę oraz kadrze pracowniczej, bez której tej nagrody by nie było — mówi Joanna Bałabuch.

WM Glass funkcjonuje na rynku już kilkadziesiąt lat nieustannie rozwijając zakres swojej produkcji. Firma stworzyła linię własnych produktów, w skład której wchodzą: kabiny prysznicowe, szklane grzejniki, drzwi szklane, tablice szklane, magnetyczne i lustra. Procesy produkcyjne stosowane w WM-GLASS Sp. o.o. to cięcie, szlifowanie krawędzi prostoliniowe, obróbka CNC, wiercenie otworów, cięcie wodą CNC, malowanie szkła, gięcie i hartowanie szkła, podklejanie luster folią, druk cyfrowy, piaskowanie szkła i luster, mirrors clean pattern MIRROR CP, laminowanie szkła, lustro dwustronne, klejenie szkła.

Fot. Zbyszek Woźniak


Park maszynowy, jakim dysponuje przedsiębiorstwo w połączeniu z wiedzą i umiejętnościami pracowników, pozwala zrobić ze szkła szeroki wachlarz wyrobów, które są w tysiącach budynków w różnych krajach na całym świecie.
Kolejnym atutami wyróżniającymi WM GLASS Sp. z o.o. na tle firm konkurencyjnych jest:
— własna stolarnia, gdzie wytwarzane są opakowania wielokrotnego użytku po części z odzysku drewna ze skrzyń, w których kupowany jest surowiec. Własna stolarnia, to możliwość dopasowania w szybkim czasie opakowań do specjalnych wymagań,
— własny warsztat mechaniczny i doświadczeni i wysokowykfalifikowani pracownicy działu utrzymania ruchu (mechanika, mechatronika, elektronika, elektromechanika, automatyka, programowanie maszyn CNC), dzięki temu duża ilość napraw dokonywana jest bez zatrzymywania procesów produkcyjnych.
— własny dział konstruktorski, który pracuje w obszarze wytworzenia nowych produktów ale także budowy urządzeń i podzespołów do maszyn celem zwiększenia wydajności pracy i optymalizacji procesów produkcyjnych (skracania poprzez automatyzację) oraz niezwykle cenne doświadczenie konstruktorów z branż meblarskiej i mechanicznej pozwalające łatwiej zrozumieć wymagania klientów i zobrazować ich wizję, niejednokrotnie tworząc wspólnymi siłami nowe rozwiązania i produkty, które wchodzą na stałe w portfolio firmy.— Nasza miłość do szkła, którą przekazujemy kolejnym pokoleniom jest niezmienna od kilkudziesięciu lat. Bez wątpienia nadal będziemy się rozwijać, bo nie ma rzeczy nie możliwych, są tylko trudne do wykonania. Planujemy dalsze inwestycje w rozwój firmy oraz pozyskiwanie nowych kanałów dystrybucyjnych zarówno w kraju jak i na świecie - zapewnia dyrektorka ds. organizacji.

Warto dodać, że firma jest właścicielem kilku znaków towarowych, użytkowych oraz wzorów przemysłowych, a wraz z rozwojem i rozbudową zwiększa zatrudnienie, co jest bardzo ważne dla lokalnej gospodarki.
bedW-M Glass sp. z o.o.,
ul. Kętrzyńska 53, Bartoszyce
tel. 89 762 18 50

Odznaka za „Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej" jest zaszczytnym i honorowym wyróżnieniem nadawanym w uznaniu zasług poniesionych przez przedsiębiorstwo na rzecz rozwoju gospodarki krajowej poprzez osiągnięcia w pracy zawodowej, działalności badawczo-rozwojowej, organizatorskiej lub promocyjnej, które stanowią istotny wkład w rozwój danej dziedziny gospodarki . To także uzyskanie korzystnych efektów ekonomicznych we wdrażaniu nowych innowacyjnych technologii lub metod zarządzania decydujących o wzroście gospodarczym.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5