Za nami Międzynarodowe Dni Bartoszyc

2022-06-06 10:00:00(ost. akt: 2022-06-07 07:03:50)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Tegoroczne, Międzynarodowe Dni Bartoszyc rozpoczęła parada motocykli z Klubu „Wiraż MC”. Po oficjalnym otwarciu, którego dokonał burmistrz Piotr Petrykowski głos zabrali zaproszeni goście. Jednak zdecydowanie najwięcej mieszkańców pojawiło się na bartoszyckim „kwadracie” podczas wieczornych koncertów.
Wydarzenie zainaugurował Burmistrz Piotr Petrykowski oraz zaproszeni goście. Obecni byli m.in: wicemarszałek Miron Sycz, starosta Zbigniew Jan Nadolny, wiceburmistrz Krzysztof Hećman, przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miasta Stanisław Dubicki i Janusz Pasjak, wiceburmistrz Krzysztof Hećman, przedstawiciele Nadleśnictwa, czy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Wcześniej odbyła się tradycyjna parada motocykli z Klubu “Wiraż MC”, która zgromadziła na kwadracie wielu zainteresowanych mieszkańców.
Fot. Dariusz Dopierała

Tegoroczne Dni Bartoszyc odbywały się w kilku miejscach: placu Konstytucji 3 Maja, placu Westerplatte,nad jeziorkiem miejskim i stanicą wodną. Zorganizowano również wydarzenia towarzyszące: dmuchańce dla dzieci na Placu Bohaterów Westerplatte, a w Miejskiej Bibliotece Publicznej wystawę fotograficzną „Bartoszyce dawniej i dziś.” W godzinach 12:00-16:00 można było odwiedzić Muzeum Bartoszyckiego Stowarzyszenia Historyczno - Eksploracyjne „Rosenthal".

Tegoroczne Międzynarodowe Dni Bartoszyc miały charakter muzyczno-sportowy. Na bartoszyckim „kwadracie”, czyli Placu Konstytucji 3 Maja o godz. 17:00 rozpoczynały się koncerty. W piątek mogliśmy posłuchać wokalistki z Ukrainy Marianny Druzhynets, Łydki Grubasa oraz Baranovskiego. W sobotę wystąpiła Barbara Parzęczewska, Trzy Gitary oraz Wojtek Cugowski. W niedzielę: Jan Wojdak (Lider zespołu Wawele) oraz Big Day.

Jeśli kogoś (jak nas) zdziwiło, że w składzie zespołu „Trzy Gitary" zagrały dwie, to z odpowiedzią śpieszą sami artyści. Nazwa powstała z połączenia nazw: Trzy Korony oraz Czerwone Gitary (czyli zespołów, których muzykę zespół wykonuje).


Na „patelni” – czyli Placu Bohaterów Westerplatte o godzinie 20:00 startowały przeglądy bartoszyckich placówek kultury. W piątek z Bartoszyckiego, a w sobotę z Młodzieżowego Domu Kultury.

O sportowym charakterze Dni Bartoszyc decydowały zawody wędkarskie, mistrzostwa w plażowej piłce siatkowej, zawody strzeleckie oraz pokaz StrongMan.

W piątek odbyły się Otwarte Zawody w Wędkarstwie Spławikowym dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Miasta Bartoszyce, a w sobotę XIX Team Cup Drużynowe Mistrzostwa Rejonu w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Burmistrza Miasta Bartoszyce.
Fot. Dariusz Dopierała


Mistrzostwa w Plażowej Piłce Siatkowej Mężczyzn oraz Mistrzostwa Bartoszyc w Plażowej Piłce Siatkowej Mikstów odbywały się w sobotę i niedzielę nad Jeziorkiem Miejskim. Turnieje były rozgrywane systemem „brazylijskim” do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Tie-break rozgrywany był do 15 punktów. Organizatorem był Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a sędzią głównym był Wiesław Antonik.
Fot. Dariusz Dopierała

Sędzią głównym w obu mistrzostwach był Wiesław Antonik
Fot. Dariusz Dopierała
Sędzią głównym w obu mistrzostwach był Wiesław Antonik

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw w Plażowej Piłce Siatkowej Mężczyzn
I Ciunajtis Jakub, Jakubiszak Szymon
II Kulpaka Patryk, Masłowski Błażej
III Brzozowski Jakub, Deptuła Dawid
IV Ferenc Mateusz, Trebliński Jakub

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Bartoszyc w plażowej piłce siatkowej mikstów
I Ryglewicz Aleksandra, Kulpaka Patryk
II Pawlikowska Agata, Gnatowski Marcin
III Treblińska Iza, Trebliński Jakub
IV Orwat Marysia, Olszewski Mateusz

W Stanicy Wodnej przy ul. Jagiellończyka 1 odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Bartoszyce. Jak informował Janusz Stolarkiewicz, instruktor i prezes Ligii Ochrony Kraju w Bartoszycach, w zawodach mógł uczestniczyć każdy chętny. Jednak w większości startowały osoby, które od kilku lat korzystają ze strzelnicy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach.
Fot. Dariusz Dopierała

Zawody były częściowo… rodzinne. Uczestniczyli w nim rodzice z dziećmi, w tym studenci pierwszego roku, strzelający już od czasu nauki w gimnazjum. Strzelanie odbywało się z karabinka pneumatycznego z czasów DDR.

Janusz Stolarkiewicz był zaskoczony frekwencją. Prawdopodobnie było to związane z tym, że równolegle (w niedzielę około godz. 11) nie było innej oferty w ramach Dni Bartoszyc, poza mistrzostwami w piłce siatkowej.

W niedzielę na „kwadracie” odbył się pokaz StrongMan, wraz z konkursami dla mieszkańców w trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety i dzieci.
Fot. Dariusz Dopierała


dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5