Takie wykształcenie zapewni pracę

2022-05-23 10:45:16(ost. akt: 2022-05-23 13:08:26)

Autor zdjęcia: materiały szkoły

Kończą się matury, za chwilę koniec roku szkolnego, zaczynają się natomiast rekrutacje do szkół, w tym do tych policealnych. Nie trzeba daleko szukać. Jedną z ciekawszych propozycji kształcenia w przyszłym uzdrowisku są kierunki związane ze zdrowiem.
— Cieszyliśmy się z żoną, że zamieszkamy niedaleko pięknego parku nad Symsarną, ale nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy, że także w pobliżu Tężni Warmińskich i że w Lidzbarku Warmińskim powstanie uzdrowisko — opowiada Dariusz Lange, który prowadzi Niepubliczną Szkołę Policealną oraz Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych. — Nigdy nie żałowaliśmy tej decyzji.
Szkoły pana Dariusza znajdują się przy ul. Mazurskiej, tam gdzie wcześniej była Szkoła Specjalna a potem Wszechnica Warmińska.

Zaczęło się od niepublicznego przedszkola, które otworzyła w tym miejscu Marta Turzyńska - Lange. Mimo, że mieszkała pod Olsztynem, postanowiła, że w Lidzbarku Warmińskim jest większa potrzeba prowadzenia takiej placówki i nie pomyliła się, bo przedszkole Akademia Uśmiechu tętni życiem od ośmiu lat.

— Jednak przedszkole nie zajmowało wszystkich pomieszczeń w tym budynku — opowiada pan Dariusz. — Doszliśmy do wniosku, że jest zainteresowanie pewnymi kierunkami kształcenia i tak powstały nasze szkoły. Bazowałem na doświadczeniu mojej mamy, która prowadziła takie szkoły w Skarżysku-Kamiennej - kontynuuje pan Dariusz. - Naszym zamiarem było stworzenie szkoły, która będzie skutecznie służyć szerokiej grupie słuchaczy o różnych zainteresowaniach, zdolnościach i możliwościach. Staramy się stworzyć im jak najlepsze warunki. Mamy więc nie tylko bardzo dobre warunki lokalowe, ale też wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Niepubliczna Szkoła Policealna w Lidzbarku Warmińskim ma uprawnienia szkoły publicznej, więc też wydaje legitymacje szkolne, zaświadczenia do: KRUS, ZUS, MOPS, PCPR itp. Oferuje stałe czesne, dogodny system płatności. Prowadzi bezpłatnie dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury oraz rekrutację uzupełniającą (możliwość kontynuacji nauki przez uczniów innych szkół średnich z klas czy semestrów wyższych).
Fot. materiały szkoły

— Poza tym panuje u nas miła i przyjazna atmosfera nauki — dodaje Dariusz Lange. — Bardzo ważne jest też to, że jeśli chodzi o kierunki kształcenia dostosowujemy się do potrzeb słuchaczy, bierzemy też pod uwagę warunki na rynku pracy.

Jakie kierunki proponuje w tej chwili lidzbarska Niepubliczna Szkoła Policealna?
Można się w niej kształcić w kierunkach: opiekun medyczny (nauka na tym kierunku trwa półtora roku - 3 semestry), terapeuta zajęciowy (2 lata nauki - 4 semestry), technik masażysta (2 lata - 4 semestry) oraz technik farmaceutyczny (2,5 roku - 5 semestrów).

Matury dobiegają końca, Niepubliczna Szkoła Policealna w Lidzbarku Warmińskim rozpoczęła już rekrutację na kolejny rok nauczania 2022/2023. Chętnych zapewne nie zabraknie, bo za chwilę miasto będzie uzdrowiskiem i powstaną miejsca pracy związane z ogólnie pojętą dbałością o zdrowie, wówczas na pewno przyda się wykształcenie w proponowanych przez lidzbarskie Szkoły kierunkach.
red.
Fot. Materiały szkoły

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5