50-latek z gm. Bartoszyce szarpał, popychał i groził, a potem wylądował „na dołku”

2022-04-14 16:10:56(ost. akt: 2022-04-14 16:17:39)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

50 – latek z gm. Bartoszyce poniżał, szarpał, popychał, groził pobiciem żonie i synowi. W poniedziałek (11.04.br.,) został zatrzymany, a w środę usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodziną.
W poniedziałek (11.04.22r.), wieczorem policjanci interweniowali w związku
ze zgłoszeniem kobiety, której pijany mąż miał się awanturować. Policjanci potwierdzili,
że w jednym z domów w gminie Bartoszyce doszło do przemocy. Pijany 50 – latek przejawiał agresję wobec domowników. Dla zapewnienia bezpieczeństwa rodzinie, policjanci zatrzymali mężczyznę. Kobieta złożyła zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad nią i synem. Wskazała, że to nie była pierwsza awantura w ich domu.

Pokrzywdzona zeznała, że mąż od kilku miesięcy wyzywa ją i syna, grozi im pobiciem, a jej nawet pozbawieniem życia. Obok przemocy psychicznej, 50 – latkowi zarzuca się też fizyczne znęcanie. Kobieta wskazała, że mąż szarpał ją i syna, popychał ich i uderzał.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przestawienie 50 – latkowi zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną i synem. Prokurator zdecydował o oddaniu mieszkańca gminy Bartoszyce pod policyjny dozór. Mężczyzna ma też zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, a co najważniejsze musiał wyprowadzić się z domu.

Za przestępstwo znęcania się nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5