Mieszkaniec Sępopola był pijany, spowodował kolizję i odjechał z 1,6 promila

2021-12-23 15:42:50(ost. akt: 2021-12-23 15:53:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

58 – latek z gm. Sępopol mając ponad 1,6 promila alkoholu w orgazmie spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci z drogówki zatrzymali go kilkanaście minut po zdarzeniu. Mężczyzna odpowie przed sądem za wykroczenie i przestępstwo.
We wtorek, (21.12.21r.), po godz. 18:00 policjanci z drogówki zostali skierowani na drogę relacji Witki – Wiatrowiec (P1394N), gdzie doszło do kolizji drogowej VW golfa z Oplem. Kierujący VW odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że gdy auta mijały się na łuku drogi, kierujący VW wjechał przodem w bok opla. W trakcie obsługi zdarzenia policjanci zauważyli w oddali auto, jak się okazało był to VW uczestniczący w kolizji drogowej. Za kierownicą golfa siedział 58 – latek. Wyraźnie czuć było od niego alkohol. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy policji, gdzie poddano go badaniu na zawartość alkoholu. Alkomat wskazał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Sępopol.

58 – latka czeka odpowiedzialność za spowodowanie kolizji drogowej i przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za kolizję grozi mu kara grzywny do 5 tys. zł, za przestępstwo znacznie surowsze konsekwencje.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5